Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Rozlicz swój PIT online – szybko i bezpiecznie

Rozlicz swój PIT online – szybko i bezpiecznie

Już od 15 lutego w internetowym systemie Portalu Podatkowego czeka na każdego wstępnie rozliczony PIT. To oznacza, że już możemy rozliczyć nasze podatki. Najprościej i najszybciej będzie to zrobić z pomocą Internetu. Wykorzystując ePIT możemy bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne dokumenty. Wystarczy wczytać je w program PIT i podążać za poszczególnymi etapami. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Cały program działa bardzo intuicyjnie i prosto. Dla osób, które są sceptyczne do takiego rozwiązania, przygotowaliśmy kilka najważniejszych porad!

PIT online – jak się rozliczać przez Internet?

Program PIT pozwala na rozliczenie kilkudziesięciu typów deklaracji. Jest to między innymi PIT-37, 36, 36S, PIT/O itp. Praktycznie każdy typ podatnika będzie w stanie rozliczyć PIT 2020 online. Oprócz samych PITów, można wprowadzić tutaj także deklaracje, druki przelewów, pisma i wnioski do urzędów skarbowych itp. Co więcej, można przeprowadzić także rozliczenie PIT za zeszłe lata. Program e-pity jest niesamowicie rozległy i umożliwia naprawdę wiele działań. Wszystko to bardzo prosto i wygodnie. Każda osoba poradzi sobie z obsługą aplikacji. Do wyboru mamy program PIT online, jak i wersję do pobrania na nasz komputer.

Program PIT – czy to jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy rozliczanie PIT online jest bezpieczne. Jak najbardziej! Świadczą o tym certyfikaty oraz polecenia od księgowych i innych użytkowników. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to e-pity posiada szyfrowanie transmisji danych, a także nie przechowuje ich bez zgody użytkownika. Każda osoba może zapisać informacje w chmurze, jeśli będzie tego chciała. Co więcej, bezpieczeństwo zapewnia tutaj lider na rynku programów antywirusowych – Avast. E-pity są polecane przez księgowych, którzy często korzystają z tej aplikacji. Program PIT pozwala także na łatwe przesyłanie dokumentów do urzędów oraz pobieranie ich w odpowiednim formacie. To bardzo przyspiesza wszelkie procedury i ułatwia załatwianie papierkowej roboty.

rozliczenie pit online

Kiedy mija termin składania deklaracji PIT?

Czas na wypełnienie odpowiedniej deklaracji mija 30 kwietnia. W bieżącym roku wszelkie PITy można składać tylko i wyłącznie przez Internet. Koniecznie pamiętaj o dodaniu wszelkich ulg i odliczeniu darowizn. Takie pola trzeba uwzględnić samodzielnie. Jest to o tyle ważne, że dzięki ulgom i odliczeniom ewentualna kwota nadpłaty zostanie zniwelowana. Rozliczenie deklaracji można przeprowadzić indywidualnie, z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Pamiętaj także o przekazaniu 1% podatku na wybrany cel! Dla Ciebie to nic, a wielu osobom może bardzo pomóc. Taki mały gest może zdziałać wiele dobrego! Dlatego właśnie zawsze pamiętaj o uwzględnieniu go w corocznej deklaracji. To już wszystko, co musisz wiedzieć. Z pewnością bez problemu uda Ci się rozliczyć deklarację!

Udostępnij