Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Naprawa i wymiana końcówki drążka kierowniczego

Naprawa i wymiana końcówki drążka kierowniczego

Problemy z układem kierowniczym należą najniebezpieczniejszych awarii. To od sprawności tego układu zależy bowiem, czy jako kierowca jesteś w stanie zapanować nad swoim samochodem. Jednym z newralgicznych punktów w tym systemie jest miejsce, w którym ruch generowany przez ruchy kierownicą zamienia się w ruch poprzeczny odpowiadający za poruszanie przednimi kołami. Wspomnianym punktem jest końcówka drążka kierowniczego. Element ten z czasem się zużywa i musi być systematycznie wymieniany na nowy. Na szczęście element ten zwykle nie psuje się w gwałtowny sposób i zanim całkowicie odmówi posłuszeństwa daje symptomy, że jest już na tyle zużyty, że należy go wymienić.

Objawy zużycia końcówki drążka kierowniczego

Do najważniejszych objawów wskazujących na zużycie się końcówki drążka kierowniczego należą: 

  • Wibracje na kierownicy: Odczuwalne drgania lub wibracje kierownicy, nasilające się podczas skręcania, mogą wskazywać na zużyte końcówki drążków kierowniczych.

  • Nierówne zużycie się opon: Nadmierne zużycie wewnętrznych lub zewnętrznych krawędzi opon, może być wynikiem nieprawidłowego ustawienia lub awarii końcówek drążków kierowniczych.

  • Stukanie: Słyszalne stuki lub uderzenia podczas wykonywania manewrów kierownicą, szczególnie podczas ostrych zakrętów lub pokonywania nierówności.

  • Utrudnione kierowanie: Jeśli układ kierowniczy jest wyjątkowo sztywny, luźny lub nieprecyzyjny, może to wynikać z awarii końcówek drążków kierowniczych wpływających na reakcję układu kierowniczego.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Jeśli więc podczas jazdy odczuwasz jeden lub więcej tych symptomów, to nie ryzykuj własnego bezpieczeństwa i planuj wizytę u mechanika. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to możesz część zamienną kupić w sklepie internetowym signeda.pl. Koszt samej wymiany nie powinien być zbyt wysoki. Standardowa cena za wymianę jednej końcówki drążka waha się od 50 do 100 zł.

Przeprowadzenie takiej nieskomplikowanej wymiany nie tylko sprawi, że jazda będzie bardziej komfortowa i precyzyjna, dzięki czemu wrażenia z prowadzenia samochodu będą o wiele przyjemniejsze, to przede wszystkim wpłynie to znacząco na poprawę twojego bezpieczeństwa. Dlatego gorąco zachęcamy do przeprowadzania systematycznych przeglądów i niezbędnych napraw.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij