Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Czy zakłady bukmacherskie bez dowodu są legalne?

Czy zakłady bukmacherskie bez dowodu są legalne?

Osoby, które pamiętają początki bukmacherki w Polsce, wiedzą, że kiedyś zakłady mógł obstawiać dosłownie każdy. Dziś konieczna jest weryfikacja wieku graczy. To wiąże się z koniecznością weryfikacji dokumentu tożsamości. Są tu jednak pewne wyjątki — w końcu bukmacherzy bez dowodu cały czas funkcjonują w branży. W tym artykule skupimy się na kwestiach związanych z grą na stronach podmiotów niewymagających weryfikacji graczy.

Osoby, które pamiętają początki bukmacherki w Polsce, wiedzą, że kiedyś zakłady mógł obstawiać dosłownie każdy. Dziś konieczna jest weryfikacja wieku graczy. To wiąże się z koniecznością weryfikacji dokumentu tożsamości. Są tu jednak pewne wyjątki — w końcu bukmacherzy bez dowodu cały czas funkcjonują w branży. W tym artykule skupimy się na kwestiach związanych z grą na stronach podmiotów niewymagających weryfikacji graczy.

Legalność gier u bukmachera bez dowodu

Nie chcemy Cię trzymać w napięciu — od razu powiedzmy to jasno: obstawianie bez dowodu jest w pełni legalne. Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, gdy chcesz grać bez weryfikacji tożsamości, to typowanie na legalnych stronach. W tym artykule nie zamierzamy podpowiadać, które strony warto wybierać do obstawiania bez dowodu — ich listę możesz sprawdzić na portalach podobnych do tego: najlepsibukmacherzy.com/bez-dowodu/. W tym tekście skupiamy się na wyjaśnieniu ogólnej istoty działania zakładu bukmacherskiego bez dowodu.

No i teraz chcemy zdradzić Ci pewien haczyk, który sprawi, że pewnie zakłady bez dowodu stracą w Twoich oczach na atrakcyjności. Mianowicie — gra bez weryfikacji dokumentu tożsamości jest możliwa tylko przez pewien czas. Powinieneś ją raczej traktować jako udogodnienie ze strony bukmacherów, a nie sposób na nieujawnianie swoich danych osobowych firmie oferującej zakłady.

W branży zakładów istnieje termin tzw. szybkiej weryfikacji — gracz może postawić zakład na określonych warunkach bez wcześniejszej weryfikacji swojej tożsamości, która jak wiadomo odbywa się na podstawie przesłanego skanu dowodu osobistego lub paszportu.

Różne oblicza obstawiania bez dowodu

Już pewnie się domyślasz na podstawie powyższych informacji, że ostatecznie nie uda Ci się uniknąć pełnej weryfikacji Twojego konta z wykorzystaniem dokumentu tożsamości. Może teraz zadajesz sobie pytanie, po co firmy bawią się w takie zwodnicze nazywanie swoich ofert.

Wbrew pozorom, oferta najlepszych bukmacherów bez dowodu ma sens. W końcu standardowy proces weryfikacji konta gracza zajmuje trochę czasu. Decydując się na zakłady bukmacherskie bez dowodu, możesz od razu zacząć obstawianie meczów.

Co więcej, firmy często po skróconej weryfikacji pozwalają graczom korzystać z oferty streamingu wydarzeń, jak również aktywacji bonusów powitalnych — jak widzisz, są tu sensowne powody, aby szukać w internecie nowych miejsce do grania bez weryfikacji.

Z drugiej strony pamiętaj, że gra u bukmacherów bez dowodu ma swoje poważne ograniczenia. W jej przypadku nie możesz wypłacić wygranej na konto lub kartę kredytową, gdy uda Ci się trafić kupon zaraz po przejściu uproszczonej rejestracji.

Również niektóre firmy nie pozwalają na korzystanie z pełnej oferty zakładów. Wprowadzają różnego rodzaju limity, które obowiązują do czasu, aż gracz przeprowadzi pełną weryfikację.

Bukmacherzy bez dowodu – w jakich sytuacjach są udogodnieniem?

Jak już widzisz, weryfikacja tożsamości na stronach z zakładami jest warunkiem koniecznym, aby cieszyć się ze wszystkich korzyści, które oferują legalne firmy z zakładami. Zdarzają się jednak czasem sytuacje, w których gra bez pełnej weryfikacji może być dla Ciebie zbawieniem.

Znasz taki scenariusz? Przeglądasz stronę nowego bukmachera i widzisz, że dzisiaj właśnie się kończy niezwykle atrakcyjny bonus powitalny na jego stronie. Biorąc pod uwagę, że masz przejść pełną weryfikację konta gracza, może się okazać, że limit czasowy nie pozwoli Ci skorzystać z tej promocji. Dzięki szybkiej weryfikacji, jaką dają zakłady bez dowodu, możesz się zarejestrować i dołączyć do bonusu powitalnego. W końcu szybka weryfikacja zajmuje raptem kilka minut.

Najlepsi bukmacherzy bez dowodu – jak ich rozpoznać?

Jeśli byśmy chcieli wskazać firmę, która zasługuje na miano najlepszego bukmachera bez dowodu, to wzięlibyśmy pod uwagę następujące elementy oferty.

  • Możliwość skorzystania ze wszystkich bonusów przewidzianych dla nowych klientów.
  • Limit kwot, za które można postawić zakłady przed ukończeniem pełnej weryfikacji.
  • Czas, który ma typer na kompletną weryfikację swojej tożsamości i założenie konta stałego na stronie (na rynku są bukmacherzy bez dowodu, którzy pozwalają zawodnikom grać bez weryfikacji przez 90 dni!).
  • Całościowa atrakcyjność oferty. Pamiętaj, że możliwość gry bez weryfikacji nie powinna być ważnym kryterium wyboru oferty. No bo co z tego, że możesz zagrać bez dowodu, jak oferta danej firmy jest mało atrakcyjna.

Dane potrzebne podczas weryfikacji u bukmachera bez dowodu

Kwestią, która może Cię zainteresować jest temat danych osobowych, które trzeba podać podczas rejestracji, gdy interesuje Cię obstawianie bez dowodu. Pewnie nie będziesz zadowolony, ale musisz na tym etapie podać swój numer pesel. Oprócz niego imię, nazwisko, datę urodzenia i z reguły także obywatelstwo.

Jak widzisz, bukmacher bez dowodu nie jest receptą na anonimowość. Również nie sprawia, że możesz uniknąć przekazania ważnych danych osobowych zewnętrznej firmie.

Zakłady bukmacherskie bez dowodu na zagranicznych stromach

Zdarzało Ci się grać na niepolskich stronach z zakładami? Wiemy, że tam można typować zakłady bez dowodu, ale taka forma gier jest przestępstwem. Radzimy Ci więcej nie sięgać po takie oferty gier. Ustawa Hazardowa jasno określa, że legalne obstawianie jest możliwe tylko na stronach i w aplikacjach firm, które mają pozwolenie na organizację gier.

Czy zakłady bukmacherskie bez dowodu są legalne? (wnioski końcowe)

Podsumowując, zakłady bukmacherskie bez dowodu są tylko legalne wtedy, gdy są typowane na stronach legalnie działających firm. Każda inna forma bukmacherki — np. na zagranicznych stronach — jest przestępstwem. Jeżeli widzisz hasło “bukmacher bez dowodu”, niech od razu Ci się zapali czerwona lampka i zastanów się, czy dana firma w ogóle działa legalnie.


Bukmacherzy dostępni na stronie najlepsibukmacherzy.com to legalni bukmacherzy działający w Polsce w oparciu o zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich na terenie RP. Gra u nielegalnych bukmacherów to przestępstwo.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij