Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Chłodnie magazynowe – konstrukcja i zastosowanie

Chłodnie magazynowe – konstrukcja i zastosowanie

Nietrwałe jakościowo produkty o krótkim terminie przydatności oraz artykuły szybko psujące się wymagają specjalnych warunków przechowywania. Muszą to być miejsca, w których warunki panujące zagwarantują właściwe warunki przechowywania takich produktów.

Ponadto należy mieć dostęp do kontroli temperatury oraz stopnia wilgotności w takich pomieszczeniach. Mowa tu o zastosowaniu rozwiązań, jakimi są chłodnie magazynowe.

Chłodnie magazynowe – rozwiązania konstrukcyjne

Chłodnie magazynowe, buduje się, najczęściej z wykorzystaniem lekkiej konstrukcji stalowej. Całość pomalowana jest środkami zapobiegającymi występowaniu korozji. Konstrukcja nośna wykonana jest w tym przypadku w systemie:

 • kratownic;
 • ramy pełnościennej z dwuteownika ze ściągiem;
 • ramy pełnościennej z dwuteownika.

Chłodnią magazynową może być samodzielny budynek, jak i specjalnie w tym celu wyznaczona strefa, która po odpowiednim zaprojektowaniu będzie stanowiła jeden z elementów hali magazynowej.

W skład chłodni wchodzą dwa główne elementy:

 • magazyn;
 • wyposażenie magazynu – np. regały.

Rozwiązania konstrukcyjne związane z chłodzeniem oraz wentylacją pozwalają utrzymać we wnętrzu chłodni magazynowej stały poziom wilgotności, oraz temperaturę w skali od 0 do maksymalnie 10°C.

Zastosowanie chłodni magazynowych

Artykuły wymagające przechowywania w specyficznych warunkach, muszą przechowywane być w odpowiedni sposób. Warunki zagwarantować muszą wysokiej jakości izolację termiczną. Takimi miejscami są właśnie chłodnie magazynowe.

Dzięki stałej, niskiej temperaturze, przechowuje się w chłodniach następujące produkty:

 • ryby;
 • nabiał;
 • owoce;
 • warzywa;
 • artykuły farmaceutyczne;
 • kwiaty.

Zapewnienie nienagannej jakości produktów o krótkim terminie przydatności w chłodniach jest możliwe dzięki korzystnemu mikroklimatowi panującemu wewnątrz. Odpowiednie warunki przechowywania towarów, nie naraża ich na niekorzystne czynniki jak np. rozwój bakterii lub innego rodzaju szkodników wpływających na jakość przechowywanych w tym miejscu produktów.

Doświadczeni wykonawcy rozwiązań związanych z chłodniami magazynowymi gwarantują ich odpowiednią jakość wykonania oraz spersonalizowane rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, oraz oczekiwań klientów. Miejscem, gdzie oferowana jest fachowa obsługa, jest Kobexstal. Personalizowane konstrukcje dostosowane prowadzone przez firmę to inwestycje obejmujące zakres projektowania, jak i wykonania chłodni magazynowej. Wysokiej klasy inwestycje, pozwalają na bezpieczne przechowywanie produktów o krótkim okresie przydatności oraz podatnych na ciepło.

Udostępnij