Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Jak założyć firmę przez internet?

Jak założyć firmę przez internet?

Założenie firmy przez internet, to alternatywa oraz opcja jaką wykorzystało już bardzo wiele osób, także rozwiązanie jakie cieszy się sporą popularnością co zresztą nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia. Jeżeli więc chcemy dowiedzieć się jak założyć firmę przez internet, to warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na ten temat.

Jak założyć firmę przez internet?

Najpierw należy wypełnić wniosek na stronie CEIDG, do tego celu niezbędne jest posiadanie darmowego profilu zaufanego względnie podpisu określanego kwalifikującym, także konta oraz adresu e-mail. W Naszym wniosku CEIDG-1 muszą się znaleźć takie informację jak :

 • Nasze dane a więc imię oraz nazwisko, pesel itp.
 • Adres nie tylko zamieszkania ale również powiązany z naszą działalnością
 • Dokładna nazwa naszej firmy
 • Informacje o rachunku bankowym, liczbie zatrudnionych pracowników oraz potencjalnym pełnomocniku
 • Kod PKD nawiązujący do działalności naszej firmy
 • Dokładne dane dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego oraz społecznego
 • Wybraną formę opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych
 • Dane na temat miejsca przechowywania całej dokumentacji rachunkowej

Nie bądźmy zaskoczeni faktem, iż nie posiadamy jeszcze NIP oraz REGON, zostaną nam one przyznane w sytuacji gdy sam wniosek zostanie zatwierdzony przez UPO.

Czy istnieją inne formy rejestrowania firmy przez internet?

Jak założyć firmę przez internet

Jeżeli nie dysponujemy profilem zaufanym, to możemy wypełnić wniosek i dostarczyć go bezpośrednio do urzędu, ciekawostką jest sytuacja w której niektóre banki pozwalają nam na otwarcie własnej firmy przez internet. Oczywiście jedynym warunkiem jest tutaj założenie konta bankowego, jednak i taka opcja ma coraz większą rzeszę zwolenników oraz przedsiębiorców jacy zdecydowali się z niej skorzystać. Zatem jak widać, założenie firmy przez internet jest nie tylko czymś nader prostym, ale dużo bardziej wygodną oraz komfortową koncepcją za jaka przemawia wiele argumentów czy też ewentualnych zalet.

Co należy zrobić po zarejestrowaniu naszej działalności przez internet?

Pewnie, że oprócz rejestracji firmy przez internet, należy założyć także konieczność pamiętania o:

 • Wykonaniu zgłoszenia do ZUS
 • W przypadku konieczności posiadania kasy fiskalnej dokonać jej rejestracji
 • W sytuacji gdy jesteśmy podatnikami VAT również dokonać rejestracji
 • Uwzględnić wpis do określonego rejestru

Jak zatem widać, rejestracja firmy przez internet niby nie jest czymś skomplikowanym ani trudnym, co zresztą przyznało wiele osób które miały już okazję skorzystać z takiej metody. Możemy być pewni jednego, iż na taką koncepcję będzie decydować się znacznie więcej osób, co chyba nie stanowi żadnego zaskoczenia. W końcu bądź co bądź rejestracja firmy przez internet nie tylko z pozoru ale także z oczywistych powodów jest czymś znacznie prostszym, łatwiejszym czy korzystniejszym. Warto więc przeanalizować wszystkie argumenty oraz powody, dla których jest to nie tylko jedna z wielu metod rejestracji naszej firmy, lecz rozważyć jej rejestrację właśnie w taki innowacyjny sposób, dużo bardziej wygodny i praktyczniejszy.

Udostępnij