Home Biznes Jak działają wirtualne biura w Warszawie ?

Jak działają wirtualne biura w Warszawie ?

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Wirtualne biuro to miejsce, w którym Twoja firma może posiadać główną siedzibę.

W dodatku siedziba ta będzie w pełni obsługiwana. Od razu będzie posiadać personel, wyposażenie a także sale do spotkań z kontrahentami. W Warszawie takie wirtualne biuro kosztuje tylko 45 złotych netto miesięcznie. Warto rozważyć posiadanie siedziby spółki w centrum Warszawy.

Po co mieć spółkę w wirtualnym biurze ?

Wirtualne biura świetnie nadają się do rozdzielenia majątku spółki od naszego majątku osobistego. Spółka to przecież różne koszty i problem z wypłatą z niej pieniędzy. W szczególności koszty księgowości są dużo wyższe w spółce z o.o. niż w zwykłej działalności gospodarczej.

Ponoszenie tych kosztów jest uzasadnione, gdyż tworząc spółkę rozdzielamy majątek własny od majątku spółki. Dobrze jest iść za ciosem i zarejestrować spółkę na jakimś innym adresie niż adres naszego domu czy mieszkania. Może to być adres wirtualny, czyli wirtualne biuro. Obecnie wirtualne biura są w wielu miastach Polski, ale sprawdź wirtualne biura w Warszawie – https://www.biurowirtualnewarszawa.pl/

Może okazać się, że to właśnie Warszawa oferuje najbardziej atrakcyjne adresy biur wirtualnych po najbardziej atrakcyjnych cenach.

Oczywiście wirtualne biura świetnie nadają się także na siedzibę jednoosobowej działalności gospodarczej czy spółki cywilnej.

Przewaga warszawskiego adresu z centrum

Warszawski adres ze Śródmieścia ma szereg różnych przewag nad innymi adresami wirtualnymi.

Jest to adres rozpoznawalny w całej Polsce np. Aleje Jerozolimskie. Adres w centrum Warszawy doskonale nadaje się na działalność handlową o większym zasięgu np. sieć sklepów stacjonarnych lub sieć sklepów online. Obecnie każda firma musi mieć stronę www a na stronie należy podać adres siedziby spółki chociażby w polityce prywatności, regulaminie czy informacji o ciasteczkach.

Zdecydowanie lepiej jest podawać siedzibę z biura wirtualnego niż adres swojego mieszkania. Dla firm mających kontrahentów w całej Polsce lepiej pasuje adres warszawski.

Śródmieście Warszawy to także duże zgęszczenie firm zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Firmy te zajmują liczne w centrum Warszawy biurowce, z których część pamięta czasy PRL a część to nowoczesne drapacze chmur.

Zagęszczenie firm w centrum Warszawy jest spore i na pewno Twoja spółka nie zostanie tu największym podatnikiem regionu i nie będzie poddawana szczególnej analizie przez służby skarbowe. Warszawa to także liberalne interpretacje podatkowe oraz bardzo zajęte sądy gospodarcze, dzięki czemu gdyby spółkę z siedzibą w centrum Warszawy ktoś pozwał to będzie miała ona dużo więcej czasu na przygotowanie się do procesu niż w innych rejonach kraju.

Jednym słowem Warszawa to szereg przewag nad lokalizacją spółki we własnym mieszkaniu, szczególnie w małym miasteczku a ponieważ wirtualne biuro w Warszawie to koszt rzędu 45 – 120 zł netto na miesiąc to może warto taki koszt ponieść i we własnym mieszkaniu mieć święty spokój.

Co oferuje wirtualne biuro w Warszawie ?

Wirtualne biuro to nie tylko sam adres do rejestracji spółki, stowarzyszenia czy fundacji. Wirtualna siedziba składa się ze stałego personelu, który czuwa czekając na każdy list kierowany do spółki – zarówno list zwykły, polecony czy kurierski. Zawartość listów może być skanowana i posyłana na email. Wirtualne biuro posiada także salki konferencyjne, które służą odbyciu obowiązkowych spotkań zarządu. Personel wirtualnych biur posiada także stały kontakt z zarządami spółek klientów, gdyż to również jest obowiązkiem w oczach urzędników skarbowych. 

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz