Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Wychodzenie z długów – zjawisko głębokiego kryzysu

Wychodzenie z długów – zjawisko głębokiego kryzysu

Nie trzeba dwa razy tłumaczyć tego, że takie wychodzenie z długów to sprawa dość skomplikowana, czyli osoba która spłaca kredyt za auto ma skomplikowaną sytuację i to zwłaszcza gdy zaczyna się ten głęboki kryzys. W tego typu sytuacji nagle może zacząć tę pracę na 3/4 etatu i nie radzić sobie z utrzymaniem własnego mieszkania. Coś takiego nie powinno dziwić, ale większość z nas ( https://habza.com.pl/ ) raczej nie wyobraża sobie tego, że taki wybitnie trudny do przetrwania kryzys ekonomiczny nastanie. Mowa tu o tym, że ostatnie kilka dekad nauczyły nas raczej tego, że kryzys w którego przypadku to spowolnienie gospodarcze osiągnie jakieś minus czterdzieści procent jest opcją niemożliwą. Rzecz jasna samo takie myślenie to już błąd, bo jeśli nastanie takowy i dodatkowo będziemy musieli spłacać kredyt i utrzymać mieszkanie, to raczej przyda się nam ktoś do pomocy. W tych niepewnych czasach trudno o taką właśnie osobę, bo większość zaczyna się tylko troszczyć o własne sprawy, czyli ta troska o innych znika i to nawet w znacznym stopniu. Takie zachowania mogą nawet dotyczyć członków rodzin.

Nasze typowe podejście.

Wielu z nas tak dość otwarcie myśli o tym, że wybitnie poważny kryzys raczej nie nastanie, bo taki nie nastał od ponad sześciu dekad i dlatego wydaje się nam, że światowi przywódcy nie popełnią istotnego błędu i nie wepchną całego świata ( https://habza.com.pl/ ) w kolejny poważny kryzys gospodarczy. Takie nadzieje są powiązane z tym, że większość społeczeństwa nie pamięta bardzo trudnych czasów i co równie istotne liczą na to, że większość światowych przywódców wykaże się rozsądkiem. Tak właśnie dzieje się rzecz jasna najczęściej. Mowa tu o tym, że katastrofalne decyzje gospodarcze nie są tymi podejmowanymi na skalę globalną, choć raz lub dwa razy na stulecie bywa odwrotnie i wtedy właśnie przydaje się pomoc dobrych znajomych i rodziny, bo w tych trudnych czasach niewielu ludzi może sobie pozwolić na utrzymanie auta i mieszkania jednocześnie. W czasie wybitnie poważnego kryzysu takie wydatki są możliwymi tylko dla nielicznych i co równie istotne większość będzie potrzebować pomocy znajomych i rodziny po to by poradzić sobie z trudną sytuacją.

Inne ważne prawdy.

Nie da się też ukryć tego, że czasy wybitnie poważnego kryzysu ekonomicznego wielu z nas zna z opowieści rodziców i dziadków, czyli z opowieści ludzi w podeszłym wieku lub z opowieści ludzi, którzy od jakiegoś czasu nie żyją. Zapewne dlatego mamy o wiele mniej obaw i co równie istotne mniej boimy się tego, że kolejny wybitnie poważny kryzys gospodarczy odbierze nam dach nad głową i samochód. Tak rzecz jasna dzieje się i co równie istotne wtedy cały świat zwalnia, a pomocy musimy szukać u ludzi, którzy bardzo nas cenią i na dokładkę musimy też zabiegać o to, by ich uczucia względem nas nie osłabły, bo te uczucia i wzajemny szacunek to sprawa bardzo ważna w czasie trudnym ekonomicznie. Niektórym z bas udaje się przetrwać tylko dzięki tym konkretnym uczuciom i szacunkowi, bo pomoc z nich płynąca jest wybitnie szczerą.

Materiał partnera

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.