Home Praca Praca dla opiekunek osób starszych w Bawarii

Praca dla opiekunek osób starszych w Bawarii

by Redakcja Bezrobocie.org.pl
Praca dla opiekunek osób starszych w Bawarii

Chcesz zacząć pracę w opiece w Niemczech, ale nie wiesz, jaki region zapewnia dobre perspektywy zawodowe? Wybierz Bawarię. Zyskasz nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale i możliwość poznania niezwykle urokliwego regionu Niemiec. Bawaria słynie z wielu tradycji i zapierających dech w piersiach krajobrazów – malowniczych jezior i parków narodowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pracy w niemieckiej opiece – specyfice zawodu i korzyściach płynących z jego wykonywania.

Bawaria – największy z niemieckich landów

Bawaria to region Niemiec o największej powierzchni, znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Czech, Austrii i Szwajcarii. Graniczy również z takimi krajami związkowymi jak Badenia-Wirtembergia, Hesja, Turyngia oraz Saksonia. Warto także dodać, że liczba mieszkańców Bawarii wynosi aż 12 milionów, a jej powierzchnia to 70 551, 57 km2.

W Bawarii nie brakuje także pięknych terenów górskich, malowniczych widoków oraz wielu wspaniałych zabytków. Na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO znalazły się m.in.:

  • rezydencja biskupów Würzburg,
  • stare miasto w Bambergu,
  • kościół pielgrzymkowy w Wies,
  • część retycka Limesu Górnogermańsko-Retyckiego.

Co więcej, od 1810 roku we wrześniu w Monachium odbywa się słynny na całym świecie festiwal piwa Oktoberfest, który przyciąga do Bawarii tysiące turystów. Wolny czas tutaj można spędzić także na zwiedzaniu interesujących muzeów, zamków oraz pałaców. Podsumowując, jest to idealne miejsce do pracy, gdyż po godzinach czeka na nas wiele wyjątkowych atrakcji, dzięki którym będziesz mógł zgłębiać kulturę i tradycje tego regionu.

Co ważne, region ten zapewnia także duży wybór ofert na stanowisko opiekunki seniorów. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz tutaj – praca w Bawarii dla opiekunek osób starszych.

Praca opiekunki osób starszych w Bawarii – czy warto?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy Bawaria to region, który otwiera przed opiekunkami wiele możliwości zawodowych. Doskonałe warunki finansowe oraz ciekawe perspektywy spędzania wolnego czasu, zachęciły wiele Polek i Polaków do podjęcia tam pracy. Warto zaznaczyć, że w Polsce opiekun osób starszych nie może liczyć na tak wysokie zarobki ani benefity. Nic więc dziwnego, że Bawaria cieszy się aż tak dużym powodzeniem.

Należy również wspomnieć, iż praca jako opiekunka osób starszych w Bawarii niekoniecznie musi łączyć się ze stałym zatrudnieniem (choć oczywiście może). Dużą popularność zyskały tutaj zlecenia sezonowe, które są doskonałą formą zatrudnienia dla osób, które nie są pewne swoich predyspozycji lub po prostu nie chcą wiązać się długoterminową umową. Popyt na ten rodzaj pracy najczęściej przypada na wakacje lub okresy świąteczne. Jest to więc świetna okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy dla studentów, nauczycieli i pedagogów.

Oferty pracy stałej niekiedy wymagają większego doświadczenia zawodowego. Przydatna podczas nich może okazać się wiedza teoretyczna zdobyta na różnego rodzaju szkoleniach oraz praktyczne umiejętności uzyskane podczas poprzednich zleceń lub opieki nad, przykładowo, członkiem rodziny. Nie oznacza to jednak, że osoba bez wcześniejszego przygotowania zawodowego nie może się starać o pracę na takim stanowisku. Mniej wymagające zlecenia, polegające na opiece nad seniorem bez poważniejszych schorzeń, skierowane są często także do osób początkujących.

Jak wygląda praca opiekuna osób starszych?

Praca w opiece to jednak także szereg wyzwań. Opiekun często narażony jest na stres – i nawet w trudnych dla niego sytuacjach musi wykazać się empatią, cierpliwością i profesjonalizmem. Dodatkowo należy także pamiętać, iż opiekunka powinna być odporna psychicznie i silna fizycznie (praca z seniorami nierzadko wiąże się z dźwiganiem osoby schorowanej).

Do najważniejszych zadań opiekuna można zaliczyć m.in.:

  • wsparcie emocjonalne i dotrzymywanie towarzystwa,
  • pomoc w czynnościach związanych z higieną,
  • pomoc w ubieraniu i rozbieraniu,
  • przypominanie o przyjmowaniu leków,
  • przygotowywanie posiłków,
  • sprzątanie mieszkania.

Mimo dużej ilości wymogów, które trzeba spełnić i sporego obciążenia psychicznego praca w opiece to także wiele radosnych momentów. Opiekunowie najczęściej mówią o satysfakcji, która wynika z niesienia pomocy innym. To za jej sprawą zyskujemy więcej energii, a także stajemy się szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z siebie i swojej pracy.

Opiekunka osób starszych w Bawarii – zarobki

Z reguły w Niemczech na stanowisku opiekunki osób starszych możemy liczyć na wynagrodzenie w granicach 1500-1800 euro/miesiąc. Kwota ta uzależniona będzie przede wszystkim od rodzaju zlecenia, naszego doświadczenia oraz znajomości języka. Tak czy inaczej, jest to znacznie większa kwota niż ta, na którą możemy liczyć w Polsce.

Jesteś zdecydowany podjęciem pracy jako opiekun osób starszych w Bawarii? Skontaktuj się z profesjonalną firmą opiekuńczą, która znajdzie dla ciebie ofertę dopasowaną do twoich kwalifikacji i oczekiwań.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz