Home Finanse Pożyczka bez udokumentowanych dochodów i przy pracy dorywczej

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów i przy pracy dorywczej

by Redakcja Bezrobocie.org.pl
pożyczka

Pożyczka bez udokumentowanych dochodów jest rodzajem finansowania, który pozwala na otrzymanie wsparcia finansowego bez konieczności przedstawiania dokumentacji odnoszącej się czy to do dochodów, czy to do samej umowy o pracę. Jest idealną opcją dla osób, które są właśnie bezrobotne oraz dla takich, które zarabiają sporo, ich dochody są jednak nieregularne.

Pomoc finansowa także dla bezrobotnego

Osoby, które w danym momencie nie mają stałych dochodów, przeważnie nie mają też szans na uzyskanie wsparcia w banku. Wiele instytucji uważa je za klientów niepewnych, którzy mogą mieć problem z terminowym wywiązaniem się z nałożonego na nich zobowiązania. Problemem jest tu nie tyle brak pracy, ile trudność z zabezpieczeniem kredytu. Owszem, bezrobocie jest często sytuacją przejściową, dość powszechne jest jednak podejście zakładające, że stan taki może się przedłużać.
Bezrobocie w Polsce nie jest jednak wysokie, a brak regularnych dochodów nie oznacza wcale, że mamy do czynienia z osobą, która nie jest aktywna na rynku pracy. Coraz więcej firm udzielających pożyczek zdaje sobie z tego sprawę. Na rynku pojawiają się więc oferty wsparcia, które nie uzależniają jego przyznania od zaświadczenia o dochodach. Warto dowiedzieć się więcej na https://poradynacodzien.pl/pozyczka-bez-udokumentowanych-dochodow/.

Kogo zainteresuje pożyczka bez zaświadczenia o dochodach?

Zwykło się przyjmować, że pożyczki bez stałych zarobków to idealna opcja dla bezrobotnych. Nietrudno się jednak domyślić, że katalog osób zainteresowanych skorzystaniem z takiego rozwiązania jest znacznie szerszy. W tym kontekście mówi się więc także o osobach, których dochody bazują przede wszystkim na alimentach oraz wpływach z najmu. Dużą grupę pożyczkobiorców, którym taka opcja odpowiada, stanowią też osoby posiadające nieregularne, często dość wysokie dochody. Tu warto wspomnieć choćby o freelancerach, a także o osobach, które zaczynają pracować na własny rachunek. Pożyczki bez stałych dochodów to także ciekawa opcja dla studentów, którzy, choć nie stronią od pracy, często wykonują ją nieregularnie, zmieniając miejsca zatrudnienia.

Czy brak dochodów to brak weryfikacji?

Może się wydawać, że brak zaświadczenia o zarobkach utrudnia zweryfikowanie osoby starającej się o pożyczkę. Takie przekonanie jest jednak błędne. Osoby zatrudnione w firmach, które udzielają pożyczek, mają dostęp do wielu baz danych. Już na podstawie podstawowych informacji o kliencie (dane osobowe, PESEL) są więc w stanie prześledzić jego historię kredytową i ocenić, jak wygląda jego wiarygodność i wcześniejsza historia kredytowa.

Artykuł sponsorowany

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz