Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Praca

Ile godzin dziennie można pracować

Ile godzin dziennie można pracować

Praca to bardzo ważna część naszego życia. Zazwyczaj silnie utożsamiamy się z tym, co robimy. Zależy nam więc na tym, aby mieć zadowolenie oraz poczucie spełnienia z wykonywania pracy zawodowej. To zupełnie naturalne potrzeby, które wpływają na nasze poczucie satysfakcji. Nie bez znaczenia jest to, ile zarabiamy oraz w jaki sposób jesteśmy doceniani. Ile godzin dziennie można pracować?

Work-life balance

Czasami jednak nawet wysokie wynagrodzenie nie jest wystarczającą motywacją do pracy. Niektórzy wolą mieć niższą wypłatę, ale pracować w zespole ludzi przyjaźnie do siebie nastawionych oraz tam, gdzie ich kompetencje i umiejętności są bardzo docenione. Duże znaczenie ma również elastyczny czas pracy. W niektórych zawodach jest możliwość dopasowania do siebie grafiku i pracowania wtedy, kiedy jest to dla nas najbardziej optymalne. Work-life Balance to dziedzina, która obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pracowników. Każdy chce czuć niezbędną równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Chodzi o to, aby znajdować czas na rozrywkę, na obowiązki oraz na nasze pasje. Wtedy mamy szansę być zadowolonymi pracownikami, którzy dobrze będą wywiązywać się ze swoich obowiązków i będą efektywni. Jest to dobre nie tylko dla pracownika, ale również dla jego szefa.

Ile godzin dziennie można pracować?

Ile godzin dziennie można pracować

Niektórzy zastanawiają się ile godzin dziennie można pracować. Sprawę tę warunkuje kodeks pracy. Czasami jest tak, że praca zbytnio nie męczy, dobrze się w niej czujemy i realizujemy się, a więc nie czujemy nawet upływu czasu. W takich warunkach łatwo o stracenie równowagi i pracoholizm. Warto zauważyć u siebie wszystkie jego symptomy. O ile praca stanowi prawdziwą przyjemność, nie trzeba jej ograniczać, ważne jest jednak to, aby w życiu nie zapominać o innych ważnych obowiązkach. Osoby, które mają dzieci, dobrze wiedzą, jak wiele wymaga to poświęcenia oraz czasu i sił. Niektórzy pracują na pół etatu, co oznacza 4 godzinny dzień pracy. Zazwyczaj wiąże się to z o połowę niższym wynagrodzeniem.

Wydajność pracownika

Można jednak zauważyć, że w każdej branży wygląda to nieco inaczej. Czasami jest tak, że jesteśmy w stanie przepracować wiele godzin, ponieważ zależy nam na godziwym wynagrodzeniu. Warto jednak pamiętać, że czas spędzony w pracy przy biurku, nie zawsze oznacza wysoką wydajność. Warto zastanowić się, w jakiej branży czujemy się najlepiej i czy jej charakter pasuje do naszej osobowości. Niektórzy przedsiębiorcy nie wyobrażają sobie pracy innej niż na własny rachunek. Tak bardzo przywykli do możliwości zarządzania swoim czasem i delegowania zadań, że nigdy nie zamienili by swojej pracy i możliwości jakie ona daje na pracę u kogoś. Właściciele firm często poświęcają dużo czasu na pracę i na organizację zadań. Są bardzo zajęci i często muszą borykać się z wieloma wyzwaniami. Rozwiązywanie problemów jednak przynosi duże zadowolenie.

Najlepsze oferty pracy w opiece Niemcy znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Udostępnij