Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

BiznesPraca

Czym zajmuje się agencja ochrony?

Czym zajmuje się agencja ochrony?

Firma ochroniarska zajmuje się przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa osobom, które przebywają w danym miejscu. Zadanie to polega na ochronie zdrowia, życia oraz nietykalności osobistej. Jakie konkretne działania może podejmować agencja ochrony, aby wypełnić ten obowiązek? Istnieje wiele sposobów oraz metod zapewniania bezpieczeństwa, które dopasowuje się w zależności od okoliczności, jak i podmiotu, którego dotyczy ochrona. Wiele z nich wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zwiększają skuteczność podejmowanych działań. 

Usługi agencji ochrony – jakie są?

Firma Impel oferuje różne formy ochrony. Każda usługa jest dostosowana do danego obiektu czy też miejsca, które ma być zabezpieczone. Bezpieczeństwo Impel wyróżnia następujące metody ochrony:

Ochrona osób i mienia

Obejmuje działania podejmowane bezpośrednio oraz pośrednio w celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa objętych nadzorem osób lub obiektów. Zaliczamy do nich patrolowanie oraz monitorowanie obiektów, jak i kontrolowanie ruchu osobowego i podejmowanie innych adekwatnych działań w celu zminimalizowania zagrożenia, które może wystąpić w miejscu, gdzie w jednym czasie przebywa bardzo dużo osób.

Elektroniczne systemy zabezpieczeń

Ich celem jest skuteczna ochrona obiektów i osób, wzmacniana przez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań. Oferta elektronicznych systemów zabezpieczeń obejmuje m.in. systemy sygnalizacji włamań, alarmy, drony patrolujące, nowoczesne kłódki oraz wszelkiego rodzaju systemy zabezpieczeń i kontroli dostępu.

Monitoring wizyjny

Ochrona firm i obiektów poprzez monitoring polega na montażu oraz obsłudze odpowiednich urządzeń transmitujących obraz z kamer, wraz z zachowaniem stałej łączności z grupami interwencyjnymi na wypadek potrzeby podjęcia przez nich działań. Nagranie systemów monitorujących może być udostępnione zleceniodawcy na jego żądanie. Usługa obejmuje też weryfikację fałszywych alarmów, jak i np. cykliczne wideo-obchody budynku.

Mobilna wieża monitorująca

W ramach tej usługi firma ochroniarska montuje inteligentną platformę do monitoringu wizyjnego. Można ją wykorzystać m.in. w magazynach, na placach budowy, parkingach, rozległych terenach przemysłowych, czy w różnych lokalizacjach tymczasowych. Wieża może w pełni zastąpić tradycyjne sposoby ochrony i monitoringu.

Ochrona imprez masowych

Dotyczy wydarzeń, w których uczestniczy duża liczba osób. Agencja ochrony świadczy działania w tym zakresie, dopasowane do specyfiki wielkich zgromadzeń. Poza standardowymi formami ochrony obejmuje również tworzenie planu ewakuacji na wypadek nagłych zdarzeń.

Cash handling

To forma ochrony związana z transportem pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów w formie konwoju samochodowego. Firma ochroniarska oferuje dostęp do odpowiednio przystosowanych do bezpiecznego przewozu pojazdów. W usługę wpisuje się również pomoc logistyczna oraz serwisowanie urządzeń do obsługi fizycznej gotówki, m.in. wpłatomatów.

Dobór usług ochroniarskich do potrzeb danego miejsca

Odpowiednie dopasowanie usług, jakie oferuje firma ochroniarska, do własnych potrzeb powinno być podstawą podjęcia decyzji o współpracy. Szeroka oferta agencji ochrony może być dodatkowym atutem dla potencjalnego zleceniodawcy. Należy przy tym kierować się również renomą oraz niezawodnością firmy.

Udostępnij