Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Czy rozsądne jest korzystanie z usług kancelarii oddłużeniowych przez Internet?

Czy rozsądne jest korzystanie z usług kancelarii oddłużeniowych przez Internet?

Znacznie więcej konsumentów szuka pomocy prawnej przez Internet. Przyczynił się do tego nie tylko rozwój sieci, ale również aktualne wydarzenia w Europie. Pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że ogromna liczba ludzi utraciło zatrudnienie i popadło w kłopoty finansowe. Gdzie szukać doradztwa prawnego przez Internet, żeby były one rzetelne i za rozsądną cenę?

Osoby zadłużone przeważnie poszukują łatwego rozwiązania, którego nie ma. Zaciąganie nowych zobowiązań zazwyczaj nie poprawia sytuacji, tylko jeszcze mocniej zacieśnia spiralę długów. Żeby uwolnić się ze spirali zadłużenia niezbędna jest pełna analiza sytuacji finansowej dłużnika. Każda sprawa jest inna i należy odpowiednio dobrać procedurę oddłużania.

Możemy przecież zdecydować się na negocjacje z wierzycielem, konsolidację kredytu albo drogę sądową. Zawsze w takim przypadku najlepiej jest poradzić się prawnika, który specjalizuje się w sprawach z zakresu antywindykacji. Oddłużanie chwilówek nie jest proste, tak samo jak sądowe procesy z bankami i firmami windykacyjnymi.

Szkoda, że zbyt dużo ludzi szuka porady u znajomych albo szuka porad prawnych na forach internetowych. Tego typu strony nie są najlepszym miejscem, bo nie bo nie mamy pewności kto nam doradza po drugiej stronie i jaką ma wiedzę prawniczą. Może się okazać, że internauta, który udziela nam porad ma jeszcze mniejszą wiedzę na temat prawa niż my sami. Istnieje ryzyko, że porady udzieli osoba mająca wiedzę prawniczą mniejszą od naszej, a tego wolelibyśmy uniknąć.

Dlatego też, jeśli korzystamy z porad prawnych na forum internetowym, to konieczne jest, aby te porady były autorstwa faktycznych prawników z wykształceniem o tym kierunku. 

Jedną ze stron, na których znajdziemy zweryfikowane informacje prawne jest blog tworzony przez zespół ekspertów i prawników z Kancelarii Anty-Dług. Kilka lat doświadczenia w branży oddłużania przekłada się na ogromną liczbę zadowolonych klientów oraz artykuły poradnikowe o wysokiej wartości merytorycznej.

Wiele osób zgłasza się ze sprawami pozornie przyziemnymi, ale bardzo istotnymi z punktu widzenia konsumenta. Internauci pytają na przykład o zajęcie konta przez komornika bez powiadomienia

W tego typu sytuacjach warto polegać na wiedzy specjalistów. A gdy zapytamy na forum, to taka porada nie zawsze rozwiąże problem i powinniśmy osobiście spotkać się z prawnikiem. Tym bardziej, że są liczne przypadki, że można nie tylko zablokować egzekucję komorniczą, ale także odzyskać wszystkie zabrane przez komornika środki pieniężne.

W dzisiejszych czasach nie musimy umawiać się na bezpośrednią rozmowę w kancelarii, ponieważ w wszystko można załatwić bez wychodzenia z domu. Na rynku istnieje wiele firm prawniczych, które mają doświadczenie w sprawach finansowych.

Jedną z kancelarii prawnych, która działa na terenie całej Polski i można w niej wszystko załatwić online, jest właśnie Kancelaria Anty-Dług. Jeżeli popatrzymy na wyniki wyszukiwania, to natychmiast dowiemy się, że opinie wśród dawnych klientów ma jednoznacznie pozytywne. 

Wsparcie mecenasa jest bardzo potrzebne, bo działając samodzielnie możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić niż pomóc. Co ważne analiza sprawy przez specjalistę w tej kancelarii jest zupełnie nieodpłatna. Z pewnością taka wstępna porada odpowie na wiele pytań i wyjaśni, czy mamy szansę na wyjście ze spirali zadłużenia. Mając na uwadze powyższe okoliczności warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy powiedzą jakie kroki podjąć, aby wyjść na prostą.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *