Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Biurko z regulacją wysokości Fly-Desk.com – dlaczego jest dobrym wyborem?

Biurko z regulacją wysokości Fly-Desk.com – dlaczego jest dobrym wyborem?

Dolegliwości takie jak ból pleców są naprawdę nieprzyjemne. Problemy związane ze słabą postawą nie należą do rzadkości, a często wynikają z ośmiu godzin dziennie spędzanych przed komputerem, często w pozycji zgarbionej. Jednak problemy te można zminimalizować, dzięki zakupie dobrego sprzętu. Biurko z regulacją wysokości Fly Desk.com jest świetnym wyborem w tym wypadku. 

Jakie korzyści daje biurko z regulacją wysokości?

W ostatnich latach biurko regulowane stało się bardzo popularne na rynku mebli biurowych. Jest to po części związane z ich większą dostępnością oraz przystępnymi cenami. Takie biurko do pracy robi duże wrażenie pod względem ergonomiczności. Jednak produkty te są stale udoskonalane przez producentów i dzięki temu możemy korzystać z naprawdę świetnych rozwiązań.

W dłużej perspektywie czasu biurka regulowane mają pozytywny wpływ na zdrowie. Wiele osób pracujących z domu oraz przedsiębiorców decyduje się na biurko z elektryczną regulacją, gdyż zapewnia ono duży komfort pracy. Do tego produkty te są zaprojektowane w taki sposób, by wzbierały zarówno pracę siedzącą jak i stojącą. Modele z regulacją wysokości są rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych biurek.

Biurka z regulacją wysokości — jak wpływają na zdrowie?

Wybierając biurko do pracy na stojąco, możemy być pewni, że zapewni nam ono wiele korzyści zdrowotnych w porównaniu do stanowiska tradycyjnego. Biurko z regulacją wysokości to mniejsza możliwość przybierania na wadze. Stojąc zużywamy więcej energii, niż w momencie, gdy siedzimy. Przecięta osoba spali nawet 170 kcal więcej, stojąc niż, siedząc przez większość czasu.

Biurko z regulacją wysokości zmniejsza ryzyko chorób serca. Unikanie długiego siedzenia jest zbawienne dla pracy naszego serca. Stelaż do pracy na stojąco zmniejsza ból pleców. Wielu pracowników biurowych skarży się na tę dolegliwość. Najlepszą opcją przy takich problemach jest naprzemienne stanie oraz siedzenie. Dzięki temu można również zmniejszyć obciążenie stawów. Przy odpowiedniej regulacji wysokości swojego biurka jest to możliwe.

Takie biurko wpływa również pozytywnie na poziom cukru we krwi. Po licznych badaniach zauważono, że pracownicy biurowi mają mniejsze wahania poziomu cukru we krwi w momencie, gdy stoją. Biurko regulowane może mieć nawet takie zbawienne dla zdrowia efekty. Kolejny aspekt, który warto poruszyć to dłuższa średnia długość życia. Siedzący tryb życia ma spore powiązania z przedwczesną śmiercią.

Stelaż regulowany wpływa również na większą produktywność i wydajność. Przede wszystkim jest to związane z większą energią, jaka towarzyszy pracownikom biurowym. Nie można też zapominać o poprawie nastroju. Osoby, które pracują przy takich biurkach, są mniej podatne na stres oraz na zmęczenie. Mają więcej wigoru oraz siły w porównaniu do osób, które przez cały dzień siedzą. 

Dlaczego warto postawić na taki rodzaj biurka?

Ludzkie ciało potrzebuje ruchu, więc to naturalne, że ciężko jest nam wytrzymać przez osiem godzin siedzenia. Od dawnych lat człowiek wiele czasu spędzał w ruchu, na przykład uprawiając swoje warzywa w ogrodzie. Dawniej nie było środków transportu, więc każdy musiał wszędzie poruszać się na piechotę. Taki styl życia pozwalał również na zachowanie zdrowia. Odpowiednia ilość ruchu w trakcie dnia jest niezbędna dla zdrowego kręgosłupa oraz dla dobrego krążenia. Ruch pozwala na lepszy przepływ krwi oraz powoduje, że nasze mięśnie pracują. Najlepszą opcją jest ruch jedynie dwie minuty co pół godziny. Na pewno poprawi naszą wydajność, a także zminimalizuje możliwość różnych urazów szkieletowych. 

Biurko z elektryczną regulacją wysokości jest dobre dla pracowników o różnych figurach oraz typach sylwetki. Pozwala też na znalezienie najbardziej komfortowej pozycji ciała dla każdego z nas. Każda osoba jest inna i lubi w inny sposób stać bądź siedzieć, więc takie biurko przyniesie jej nowe możliwości. Ludzie częściej włączają w ruch różne części ciała, gdy znajdują się w pozycji stojącej. Regulowana wysokość pozwala na wybranie takiej wysokości, która jest dla nas najkorzystniejsza. Nasze nawyki mogą systematycznie się zmieniać, więc opcja regulacji jest naprawdę czymś dobrym. Z biurka może korzystać kilka osób i każdy z nich może zdecydować się na najbardziej komfortowe ustawienie. 

Biurka dziecięce regulowane

Biurko dziecięce jest zawsze trudnym wyborem. Dzieci szybko rosną, więc wybór odpowiedniego produktu może nie być najłatwiejszy. Najczęściej o pierwszym biurku zaczynamy myśleć, gdy dzieci wkraczają w okres wczesnoszkolny. Wtedy ten mebel może stać się nawet jednym z najważniejszych w pokoju dziecka. Dzieci, które uczęszczają do szkoły, przy biurku mogą spędzić nawet kilka godzin. Jednak, by produkt był dobry, musi spełniać indywidualne potrzeby każdego dziecka.

Modele z regulacją wysokości zapewniają wysoką funkcjonalność. Takie biurko rośnie wraz z dzieckiem i spełnia wszystkie jego aktualne potrzeby. Młodsze dzieci na biurku trzymają wiele rzeczy: pluszaki, malowanki, przybory do rysowania. Natomiast nastolatkowie bardziej cenią sobie zagospodarowaną przestrzeń. Takie biurko to super wybór, który skutecznie dba o potrzeby dorastającego dziecka. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *