Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Tania paczka do Niemiec – czy to możliwe?

Tania paczka do Niemiec – czy to możliwe?

Niemcy są zamieszkiwane przez ponad milion Polaków. Warto wobec tego wiedzieć, jak szybko i tanio przesłać rodakom paczkę z niezbędnymi przedmiotami z Polski lub prezentem z dowolnej okazji. Istotne jest to, aby przesyłka została właściwie zabezpieczona i zaadresowana. Najwygodniej będzie nadać paczkę kurierem, którego można zamówić przez internet.

W jaki sposób wysłać paczkę do Niemiec?

Tania paczka do Niemiec może zostać nadana w zaledwie kilku krokach. Można zrobić to bezpośrednio na stronie przewoźnika lub w serwisie pośredników typu broker kurierski. Wypełnienie formularza online jest niezwykle proste i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy mieć dostęp do internetu. Po wejściu na stronę trzeba przejść do zakładki nadania przesyłki. Szybka wycena nastąpi po podaniu wymiarów paczki, jej wagi, kraju doręczenia. Kalkulator dostępny na stronie oszacuje koszt usługi, w zależności od wybranego przewoźnika. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych adresowych i kontaktowych, dotyczy to nadawcy i odbiorcy paczki. Na koniec pozostaje opłacić nadanie. Wystarczy właściwie przygotować paczkę do transportu, aby była gotowa do odbioru przez kuriera w wyznaczonym terminie.

Jak spakować przesyłkę do Niemiec?

Niemcy nie są daleko, ale paczka będzie wielokrotnie przeładowywana. Znajdzie się wielu centrach logistycznych. Kluczowej jest wobec tego, aby została właściwie zabezpieczona. Odpowiednie opakowanie jest niezwykle ważne, aby zawartość przesyłki nie uległa uszkodzeniu i dotarła właściwie do miejsca docelowego. Zadbać należy o to, aby nie doszło do samoczynnego otwarcia. Najlepiej okleić paczkę taśmą, aby temu zapobiec. Przedmioty zaleca się umieszczać w sztywnym pudełku kartonowym. Można użyć kartonu wykrojnikowego, klapowego, sztancowanego, z paskiem klejącym.

Oczywiście nie trzeba kupować nowego pudełka, można użyć kartonu po innych produktach. Istotne jest, aby był w dobrym stanie, solidny. Najlepiej sprawdzają się kartony z wielowarstwowej tektury, które przetrwają nawet w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Są należycie chronione przed wgnieceniem. Jako wypełnienie do kartonu świetnie sprawdza się styropian. Odpowiednie będą także stare gazety, podarte kartony, folia bąbelkowa. Karton powinien zostać dobrany do wielkości przedmiotu, aby było jak najmniej wolnej przestrzeni w nim.

Co wpływa na koszt paczki do Niemiec i co nie może się w niej znajdować?

Przy wycenie przesyłki bierze się pod uwagę kilka czynników. Największy wpływ mają wymiary opakowania, waga przesyłki. Cena wzrasta w przypadku wyboru płatnych usług dodatkowych typu ubezpieczenie. Rodzaj firmy przewozowej również ma ogromne znaczenie. Istotny jest także czas doręczenia przesyłki. Za ekspresową dostawę płaci się więcej. Pamiętać należy o tym, aby w paczce nie znajdowały się przedmioty obecne na liście wyłączonych z transportu. Do Niemiec nie można wysyłać żadnych substancji psychoaktywnych, broni i amunicji, materiałów niebezpiecznych, żywych zwierząt, produktów pochodzenia zwierzęcego mogących być źródłem zakażeń, pestycydów, substancji radioaktywnych, materiałów medycznych i biologicznych stanowiących zagrożenie.

Udostępnij