Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Biznes

Sprzedaż przez Amazon – wszystko, co musisz wiedzieć

Sprzedaż przez Amazon – wszystko, co musisz wiedzieć

Argumentów, które przemawiają za tym, by handlować w sieci jest bardzo dużo. Nie da się ukryć, że sporo Polaków przekonało się do takiego właśnie nabywania produktów. Jeśli zatem będziesz handlować w sieci, to możesz liczyć na spore zainteresowanie Twoim asortymentem. Dlaczego jednak warto zdecydować się właśnie na sprzedaż przez Amazon? Jak postawić pierwsze kroki na tej platformie? O tym dowiesz się z przygotowanego przez nas poradnika.

Podstawowe fakty na temat Amazon

Marka Amazon to nowoczesne przedsiębiorstwo handlowe. Nie da się ukryć, że ten amerykański podmiot bardzo dynamicznie się rozwija. Warto zaznaczyć, że to przedsiębiorstwo handlowe działa na rynku w sumie już od 1994 roku. Początek miał miejsce na terenie Seattle. To właśnie tam Amazon został założony. A głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia był sam Jeff Bezos. W tym momencie jeden z najbogatszych ludzie na całym świecie… Początkowo amazon to była tylko… księgarnia internetowa. Z czasem ten podmiot zaczął oferować coraz to nowsze usługi. Na pewno amerykańska firma nie zamierzała zamykać się na rozmaite możliwości. W 2022 roku Amazon to największe przedsiębiorstwo handlowe na świecie. Liczby dotyczące Klientów robią wrażenie. Wszak ta marka posiada setki milionów konsumentów. Co ważne, Amazon cały czas się rozwija. Wydaje się zatem, że w przyszłości ta marka będzie jeszcze bardziej popularna, niż ma to miejsce w tym momencie.

Jaki plan sprzedaży wybrać?

Amazon ma setki milionów Klientów na całym świecie. Ta informacja wręcz „rzuciła Cię na kolana”? Jesteś tym zachwycony? Warto zaznaczyć, że coraz więcej osób decyduje się na handlowanie na tej platformie internetowej. Zastanawiasz się, jak rozpocząć? Nie ma tutaj nic trudnego. Jeśli masz konto Klienta, to zastosuj je w czasie rejestracji. Ewentualnie możesz rozpocząć proces zakładania konta zupełnie od nowa. W czasie wykonywania tego zadania należy m.in. podać imię, nazwisko, numer konta bankowego, telefonu i potwierdzić tożsamość itd. Potem czeka Cię jeszcze wybór planu sprzedażowego. Na szczęście tutaj też nie ma nic skomplikowanego. Generalnie masz zaś dwie opcje do dyspozycji. Możesz zdecydować się na plan indywidualny lub profesjonalny. Jaka opcja będzie dla Ciebie lepsza? Warto zastanowić się nad tym od razu, by potem niepotrzebnie nie wydawać zbyt dużych pieniędzy. Jeśli masz świadomość, że raczej będziesz sprzedawał mało asortymentu, to lepszym wyborem jest wariant indywidualny. Tutaj opłata to m.in. 4 PLN od każdej przehandlowanej rzeczy. W razie czego możesz zdecydować się na wariant profesjonalny. W jego ramach zapłacisz 165,91 PLN. Niezależnie od tego, jak dużo asortymentu sprzedasz w czasie jednego miesiąca. Poza tym musisz liczyć się jeszcze z dodatkowymi prowizjami od sprzedaży. W przypadku obu tych wariantów.

Strategia sprzedaży: co warto uwzględnić?

Na Amazon można działać na wiele sposobów. Możesz kupować asortyment gdzie indziej i tutaj sprzedawać produkty nieco drożej. A może jesteś właścicielem marki? Nie ma problemu, by na Amazon handlować też swoim asortymentem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *