Home Finanse Rozliczanie PIT online – Jak to zrobić?

Rozliczanie PIT online – Jak to zrobić?

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Kiedyś rozliczanie PIT-a było naprawdę trudnym zadaniem. Szukanie informacji, wypełnianie rubryczek a następnie stanie w kolejce w urzędzie. A ostatecznie okazywało się, że PIT jest źle wypełniony! Żeby uniknąć takich sytuacji zwykle prosiło się księgową lub doświadczonych znajomych, aby zrobili to za nas. Dobrze, że czasy się zmieniły i wypełnianie PIT-a także! Teraz nie musimy nawet wychodzić z domu, a wszystko załatwimy przez Internet. Dodatkowo, poradzi sobie z tym zarówno młoda osoba, jak i starsi użytkownicy. Wszystko jest szybkie, łatwe i wygodne.

PIT online – gdzie złożyć deklarację podatkową?

Jeśli już dostaniemy nasze dane za 2019 rok, możemy przystąpić do ich rozliczenia. W tym roku mamy taką możliwość już od 15 lutego. W zależności od naszych preferencji, możemy rozliczyć PIT przez Internet lub przez program PIT pobrany ze strony e-pity.pl.

Wchodząc na te witrynę możemy od razu przejść do rzeczy. Do wyboru mamy cztery zakładki. Pierwsza z nich to „Kreator PIT za 2019 rok”. Tutaj właśnie możemy wypełnić, rozliczyć i wysłać naszą deklarację podatkową. Wystarczy podać kilka informacji, o które zapyta nas system, a następnie program sam wyliczy wszelkie dane. Następnie drogą elektroniczną PIT zostanie wysłany do urzędu. 

Kolejna zakładka to „Aktywne deklaracje”. Tutaj zebrane są wszelkie dostępne PIT-y. Od PIT-16 aż po PIT-39. Możemy je stąd pobrać na pulpit i mieć zawsze na dysku. To zabezpieczy przed ewentualną utratą danych lub po prostu możemy zobaczyć jak dany PIT wygląda.

Zakładka „Moje deklaracje za 2019 rok” to miejsce, w którym możemy ewentualnie sprawdzić swoje dane. Tutaj także jest dostępny PIT za zeszły rok, czyli 2018. Oczywiście deklaracja się pojawi dopiero po jej wypełnieniu, a więc dopiero po 15 lutego.

Closeup of businessman's smartphone with cloud computing symbol

Ostatni punkt to „Dysk e-pity”. Bardzo przydatna zakładka. To swego rodzaju archiwum w chmurze, w którym bezpiecznie można przechowywać wszelkie zeszłe deklaracje. Taka kopia zapasowa ułatwi nam pracę i przyszłe rozliczenia, gdyż będziemy mogli je wykonać z dowolnego komputera w dowolnym miejscu. Będą one zawsze z nami.

Jak widać wszystko to jest naprawdę czytelne i proste w obsłudze. Poradzi z tym sobie nawet komputerowy laik. Nie ma czego się bać i po prostu odważmy się wypełnić deklarację samemu. W razie wątpliwości, na stronie e-pity znajdziemy wszelkie potrzebne informacje o PIT 2019. Obojętne, czy jesteśmy indywidualnym podatnikiem, prowadzimy działalność gospodarczą czy też pracujemy na umowie o pracę – wszystkie PIT-y rozliczymy przez Internet! To proste, szybkie i bardzo sprawne. Nie traćmy czasu na niepotrzebne chodzenie po urzędach i załatwmy sprawy przez funkcjonalny program. 

Dane, które potrzebujemy do utworzenia deklaracji za 2019 rok znajdziemy na rozliczeniu od pracodawcy, które powinno być dostępne od 15 lutego. Trzeba także posiadać rozliczenie za rok 2018, aby potwierdzić swoje dochody. Jeśli jednak w zeszłym roku także rozliczaliśmy się przez Internet, z pewnością dane zostały zapisane. To bardzo ułatwia sprawę i nie wymaga szukania papierów.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz