Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Ranking kredytów bez BIK

Ranking kredytów bez BIK

Osoby z negatywną historią kredytową mają szansę na otrzymanie pomocy finansowej. Zastanawiasz się, jak znaleźć kredyt bez BIK? Czy taki kredyt w ogóle istnieje? Sprawdźmy!

Kredyt bez BIK – co musisz wiedzieć?

Posiadanie długów to sytuacja, która dotyka coraz więcej osób. Dla wielu z nich jedynym wyjściem jest zaciągnięcie kredytu lub pożyczki. Osoby zadłużone najczęściej w pierwszej kolejności kierują się do banków z nadzieją na otrzymanie wsparcia finansowego. Jednak instytucje bankowe mają dość rygorystyczne kryteria przyznawania kredytu. Dla banków najważniejsza jest ocena zdolności kredytowej klienta, dzięki której będą mieć pewność, że spłaci on zaciągnięte zobowiązanie. Jeśli klient zalega ze spłatami oraz posiada wpisy w bazach dłużników, to tym samym nie jest on wiarygodny dla banku. Można stwierdzić, że kredyt bez BIK w banku jest niemożliwy, ale za to firmy pożyczkowe mogą Ci udzielić pożyczki bez weryfikacji zdolności kredytowej. 

Kto może z nich skorzystać?

Pożyczka bez BIK sprawdzi się klientom, którzy mają słabą historię kredytową oraz zadłużenia. Najczęściej są to osoby, które:

  • posiadają słabą historię kredytową,
  • widnieją w BIK (Biurze Informacji Krajowej),
  • mają zajęte konto bankowe przez komornika,
  • borykają się ze spłatą poprzednich zobowiązań,
  • nie otrzymały kredytu w banku ze względu na niewystarczającą zdolność kredytową.

Jak widać powyżej – pożyczka bez BIK dotyczy wielu grup. Dlatego dłużnicy, którzy nie otrzymali pozytywnej decyzji w banku, mogą skorzystać z ofert parabanków dla osób zadłużonych.

Jak wnioskować?

Każda firma pożyczkowa ma swoje indywidualne zasady starania się o pożyczkę. W większości przypadków procedura wnioskowania o pożyczkę czy chwilówkę wygląda podobnie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu, żeby otrzymać pożyczkę „od ręki”. Na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej znajduje się wniosek, który musisz wypełnić. Formalności są ograniczone do minimum, a najczęściej wymaganym dokumentem jest dowód tożsamości. Pamiętaj o podawaniu tylko prawdziwych informacji oraz danych osobistych. W razie problemów z wnioskiem możesz skontaktować się z doradcą klienta, który poprowadzi Cię krok po kroku.

Gdzie znajdę dobry kredyt bez BIK?

Dla pożyczkobiorcy najważniejsze jest, żeby ponieść jak najmniejsze koszty związane z zaciągnięciem nowego zobowiązania. Zanim zdecydujesz się na wzięcie pożyczki, dokładnie przeanalizuj parametry poszczególnych ofert. W ten sposób o wiele łatwiej znajdziesz dla siebie najkorzystniejszą pożyczkę. Wybranie dobrej oferty pożyczki bez BIK jest pierwszym krokiem do sukcesu. 

Poniższa tabelka ilustruje parametry, na które warto zwrócić uwagę:

Kwota pożyczkiRRSOProwizjaOkres spłatyCzas wypłatyCałkowity koszt pożyczki

Zdajemy sobie sprawę, że samodzielne szukanie oraz porównywanie ofert może być czasochłonne. Dlatego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy rankingów kredytów bez BIK. Ranking jest na bieżąco aktualizowany oraz dopasowywany do potrzeb klientów. 

Jak działa ranking kredytów bez BIK? Ranking gromadzi w jednym miejscu najczęściej wybierane przez klientów oferty kredytów bez BIK. Oprócz tego oferty te zawierają najistotniejsze informacje, m.in. kwotę pożyczki czy okres spłaty. Wystarczy, że osoba zainteresowana kliknie „weź pożyczkę”, a od razu przejdzie do wypełniania wniosku. 

Czy warto korzystać z kredytów bez BIK?

Kredyty bez BIK to naprawdę atrakcyjna oferta dla osób zadłużonych. Jednak trzeba pamiętać, że musi być to przemyślana decyzja. Osoba z długami, zaciągając kolejne zobowiązanie, powinna być świadoma, że jest to krótka droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Jak uniknąć problemów? Przede wszystkim decydując się na kredyt bez BIK, musisz być pewny swojego wyboru. Obecnie na rynku jest bardzo dużo ofert pożyczek przeznaczonych dla dłużników. Dzięki temu osoba zadłużona nie jest już na straconej pozycji i może liczyć na otrzymanie chwilowej pomocy finansowej. Jednak taka ilość ofert powoduje zagubienie u klienta. Kluczowe pytanie brzmi: „Jak wziąć pożyczkę i nie stracić na tym?”. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Klient sam powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, na co tak naprawdę chce przeznaczyć otrzymany kredyt lub pożyczkę. Czy nowe zobowiązanie pokryje poprzednie niespłacone, czy może zostanie przeznaczone na coś innego?

Wzięcie kredytu bez BIK jest oczywiście jakimś wyjściem dla dłużnika. Czasami jedynym. Jeśli niezwłocznie potrzebujesz pieniędzy, a nie dasz rady ich zdobyć z innego źródła, to powinieneś rozważyć zaciągnięcie pożyczki bez BIK. Jednak najważniejsze – pamiętaj, że bardzo łatwo wpaść w spiralę długów. Masz nieuregulowane zobowiązania i zaciągasz kolejne, żeby spłacić poprzednie? W takiej sytuacji warto pomyśleć o konsolidacji

Udostępnij