Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Puchar Świata w skokach narciarskich: gdzie sprawdzić?

Puchar Świata w skokach narciarskich: gdzie sprawdzić?

Jeśli jesteś entuzjastą skoków, to prawdopodobnie słyszałeś o Pucharze Świata w skokach narciarskich. Jest to seria zawodów organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską, która składa się z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Puchar Świata jest najbardziej prestiżowymi zawodami na świecie i przyciąga tysiące fanów każdego sezonu. W tym artykule omówimy, czym jest i gdzie można oglądać Puchar Świata w skokach narciarskich.

Z artykułu dowiesz:

  • kiedy się rozpoczyna Puchar Świata? 
  • gdzie sprawdzić wyniki?

Puchar Świat w skochach narciarskich

Puchar Świata w skokach narciarskich jest turniejem skoków narciarskich organizowanym przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Turniej jest rozgrywany od sezonu 1954/1955. Każdego roku zawodnicy z całego świata rywalizują w siedmiu konkursach zaliczanych do Pucharu Świata, w tym konkursach indywidualnych i drużynowych. Zwycięzca Pucharu Świata otrzymuje Puchar Skoczka Świata, który jest przyznawany zawodnikowi, który zdobył najwięcej punktów w ciągu sezonu.

Kiedy rozpoczyna się Puchar Świata w skokach narciarskich?

Pierwsza runda Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 2 stycznia 2023 roku w Oberstdorfie w Niemczech. Zawody będą transmitowane na żywo na całym świecie, a wszyscy uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród. A składają się z dwóch konkurencji: 

  • skoków narciarskich – konkurencja skoków narciarskich polega na skakaniu z wysokości HS, która jest około 20 metrów wyższa od wysokości skoczni. Zawodnicy muszą wykonać trzy próby skoku, a ich celem jest uzyskanie jak najdłuższego skoku, przy jak największym poziomie precyzji,
  • skoków na dużej skoczni – konkurencja skoków na dużej skoczni polega na skakaniu z wysokości punktu K, który jest około 25 metrów wyższy od wysokości skoczni. Zawodnicy muszą wykonać dwie próby skoku, a ich celem jest uzyskanie jak najdłuższego skoku, przy jak największym poziomie precyzji. 

W trakcie zawodów odbędzie się również wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak koncerty muzyczne, występy zespołów artystycznych, jak również wspólne spotkania i imprezy. Jest to doskonały sposób dla fanów skoków narciarskich, aby móc podziwiać najlepszych skoczków świata w akcji.

Puchar Świata w skokach narciarskich będzie trwać przez cały sezon od 2 stycznia do 10 kwietnia 2023. Sezon rozpocznie się od konkursów w Wiśle i Oberstdorfie, a następnie będą się odbywać zawody w różnych krajach, wśród których są Finlandia, Norwegia, Szwecja, Austria, Niemcy i Japonia. Finał sezonu odbędzie się w Planicy w Słowenii.

Gdzie sprawdzić wynik?

Pragniesz być na bieżąco z postępami w starciu skoczków? Wyniki i tabele Pucharu Świata w skokach narciarskich można sprawdzać na stronie ETOTO. Możesz to zrobić już dziś przy rejestracji kodu bonusowego o treści MECZYKI – etoto kod bonusowy. Nie czekaj, sprawdź już dziś i ciesz się pełnym dostępem do tabel odnośnie skoków narciarskich Pucharu Świata. 

Materiał zewnętrzny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Udostępnij