Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Marketing

Promocja sklepu internetowego

Promocja sklepu internetowego

Niezależne od tego, czy mamy nowy sklep internetowy czy funkcjonuje on w sieci już długo trzeba zająć się jego promocją. Jest to bardzo ważna kwestia w czasach dużej konkurencji i licznych działań w Internecie.
Promocja sklepu internetowego to nie jest trudna, ale też nie jest to łatwa kwestia. Można tym zająć się samemu, ale też można tego typu działania zlecić innym – firmie lub osobie, która pracuje na własny rachunek. Praca przy sklepie internetowym jest ciągła, jest bardzo wiele do zrobienia, dlatego trzeba zastanowić się czy na pewno promocja sklepu internetowego to nasza odpowiedzialność. Bardzo ważna zasada to wyróżnianie się i wyprzedzanie potrzeb klienta oraz ciągłe zachęcanie do powracania do sklepu i poczynienia zakupów.

Promocja sklepu internetowego

Promocja sklepu internetowegoJednym ze sposobów na promocję sklepu w Internecie jest dostarczanie ciekawych treści na temat asortymentu i oferty sklepu, które będą miały na celu doradzić klientowi, przedstawić zalety i przydatne informacje o cechach produktu. Prowadzenie bloga to bardzo przydatny sposób na wyróżnienie się w Internecie. Sklep to produkty, ale użytkownik często musi mieć informację do czego będzie mu potrzebny tego typu produkt i jak go użyć. Drugim sposobem jest zadbanie o pozycjonowanie strony. Zagadnienie SEO jest dość modne, ale i potrzebne jeśli działamy w Internecie. Trzeba ułatwić ludziom dotarcie do strony internetowej sklepu. Może w tym pomóc chwytliwa nazwa, zadbanie o nagłówki, tagi, przyjazne adresy URL, zoptymalizowane obrazy, a także linkowanie wewnętrzne do produktów w sklepie.

Kampanie AdWords i media społecznościowe

Obsługa AdWords to kolejny, efektywny zresztą sposób na promocję sklepu internetowego. Odpowiednio skonstruowana i wymyślona kampania reklamowa może przyciągnąć wielu nowych kupujących. Przydaje się również promocja w mediach społecznościowych. Mają one dużą siłę i spore zasięgi. I można korzystać z kilku z nich, aby zasięgi zwiększyć. Oczywiście obsługi jest więcej, działania są zróżnicowane w zależności od typu medium. Inaczej działa Pinterest, a inaczej Instagram, a jeszcze inaczej Twitter oraz Facebook. Promocja sklepu internetowego to również współpraca z firmami, blogerami, celebrytami czy innymi osobami, które rozpropagują informację o naszych produktach. Taka współpraca może być inna, w zależności od doboru współpracownika/ów.

Newsletter

W swoim sklepie internetowym można promować również inne marki powiązanie w jakiś sposób z naszym sklepem, ale nie stanowiącym bezpośredniej konkurencji. Możemy sprzedawać swoje garnki, ale patelnie już innego podmiotu.
Newsletter to ciekawy sposób, aby informować klientów sklepu o promocjach, nowych kolekcjach, produktach, a także artykułach na blogu. Można również rozdawać kody promocyjne dla wiernych klientów, ogłaszać konkury, rozdawajki czy szukać współpracowników. W ten sposób podtrzymujemy również relację z klientem, pracujemy nad marką i nad opinią wśród klientów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *