Home Praca Praca fizyczna – regeneracja

Praca fizyczna – regeneracja

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Każdy zdrowy dorosły człowiek powinien pracować na swoje utrzymanie i na utrzymanie swojej rodziny. Istniej powiedzenie mówiące o tym, że jeżeli nie chcesz pracować, to nie jedź. Praca jest czymś normalnym od zarania dziejów. Jest miarą wysiłku człowieka w wytwarzaniu jakiegoś dobra. Jest świadomym działaniem człowieka. Wysiłkiem w celu uzyskania zamierzonego celu. Cel ten można uzyskać poprzez pracę fizyczną i pracę umysłową. Poprzez pracę człowieka powstaje jakaś wartość ekonomiczna. Wartością tą są nie tylko towary, ale także usługi. Praca wykonywana przez człowieka jest wspomagana technologią i nie tylko technologią. Jest wspomagana maszynami, narzędziami, materiałami, przyrządami, a nawet zwierzętami. Praca stanowi kapitał ludzki. Gdy praca jest dobrze zorganizowana i wykonywana, to wtedy uzyskiwana jest duża wydajność pracy.

Praca fizyczna – regeneracja

praca fizyczna - regeneracjaPraca jest bardziej wydajna, gdy pracownik jest wypoczęty. W pracy umysłowej, jak i wtedy, gdy wykonywana jest praca fizyczna – regeneracja jest jedną z podstawowych gwarantów wydajności. Czym jest regeneracja ? Regeneracja jest odtwarzaniem utraconych sił i odtwarzaniem uszkodzonych części ciała. Biorąc pod uwagę pracę zawodową trzeba podkreślić, że regeneracja sił ma kluczowy wpływ na osiągnięcia w pracy. Każda praca zabiera siły. Nie tylko praca fizyczna, jak sądzi wielu. Ale również praca umysłowa. Pragnąc zregenerować swoje siły trzeba dać sobie odpocząć. Gdyż na regenerację sił nie wpłyną litry wypitej kawy, czy napoju energetyzującego.

Taka stymulacja jest tylko chwilowa i niezdrowa dla organizmu. Najlepszym wyjściem jest urlop, albo chociażby dobrze zaplanowany weekend. Osoby pracujące umysłowo dobrze, gdy podczas wolnych dni pomyślą o czynnym wypoczynku. Natomiast osoby pracujące fizycznie mogą pozwolić sobie na bierny wypoczynek lub bierny z elementami czynnego wypoczynku. Tym czynnym wypoczynkiem może być spacer, czy pływanie. Może to być również nieforsująca gimnastyka pozwalająca na głębokie oddechy. Albo ćwiczenia rozciągające, które nie są forsujące, ale wspaniale wpływają na mięśnie, a także kręgosłup i kości.

Wypoczynek podczas urlopu

Ponadto zarówno jedne, jak i drugie osoby podczas urlopu powinny pozwolić sobie na większą ilość snu i zdrową dietę. Zdrowa dieta w każdym czasie i wieku ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Na kondycję wszystkich organów w naszym ciele. Niezdrowa dieta połączona z nałogowym przejadaniem się jest zabójcza dla organizmu. Gdyż obciąża wszystkie jego organy. A zwłaszcza wątrobę i trzustkę. Ale również serce i cały układ krążenia. Podnosi poziom cukru prowadząc do cukrzycy, podnosi poziom ciśnienia krwi, obciąża nerki i cały układ trawienny. Oraz powoduje depresję. Gdyż w wyniku złej diety człowiek tyje tracąc poczucie własnej wartości. Staje się mniej ruchliwy, bardziej zmęczony i posiada coraz mniej energii.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz