Home Praca Poszukiwanie nowej pracy – co zrobić przed napisaniem CV?

Poszukiwanie nowej pracy – co zrobić przed napisaniem CV?

by Redakcja Bezrobocie.org.pl
Poszukiwanie nowej pracy

Decyzja o znalezieniu nowej pracy to ogromny krok. Wiele osób nie wychodzi ze swojej strefy komfortu i nie chce zmieniać swojego życia. Jednak osoby, które postanawiają znaleźć nową, lepszą pracę zwykle wychodzą na tym zdecydowanie lepiej! Warto czasem podjąć decyzję, która może kompletnie odmienić nasze życie! Jednak nie powinniśmy podchodzić do tego zbyt spontanicznie i emocjonalnie. Odpowiednie przygotowanie jest tu kluczowe. Dlatego dziś zastanowimy się, jak rozpocząć poszukiwanie nowej pracy. A wszystko zaczyna się… od nas samych.

 Jakie są Twoje cele i mocne strony? 

Aby znaleźć nową pracę, która będzie dla nas spełnieniem, powinniśmy określić nasze cele. Co chcemy robić w życiu? W czym jesteśmy dobrzy? Połączenie obu tych spraw da nam najlepszy efekt. Warto wyciągnąć wnioski z całej naszej kariery zawodowej i zastanowić się, co sprawiało nam radość i było przyjemną pracą. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Lista „za i przeciw” może okazać się w tej kwestii bardzo pomocna!

Kolejna sprawa to nasze mocne strony. To właśnie na tym powinniśmy ugruntować naszą osobę i tym przekonać pracodawcę, aby nas wybrał. Mocne strony muszą być dopasowane do pracy, o którą się staramy. Jednak nie zapominajmy w tym wszystkim o naszych słabszych cechach. Na pewno na rozmowie kwalifikacyjnej padnie pytanie właśnie o nie. Dlatego warto się do tego przygotować.

Co jeszcze jest ważne w szukaniu nowej pracy?

Praca nierozwiązalnie jest połączona z pieniędzmi. Nie ukrywajmy, że jej zmiana najczęściej ma pobudki finansowe. Dlatego warto określić, jakie mamy wymagania odnośnie nowego stanowiska. Powinniśmy zrobić research, ile średnio dostaje osoba w danej pracy. Będziemy w ten sposób wiedzieć, czy poszukiwane stanowisko jest dla nas. Przy okazji researchu odnośnie zarobków można poznać możliwe drogi rozwoju kariery. Pozwoli to na bardziej przyszłościowe spojrzenie na naszą osobę w danej firmie. Czy to właśnie tam widzimy się za kilka lat?

 Pisanie CV – jak się do tego przygotować? 

Zbierając wszystkie te informacje powoli przygotowujemy się do napisania swojego CV. To ono przedstawi nas jako osobę oraz nasze osiągnięcia. To ono musi zainteresować pracodawcę i sprawić, że to właśnie nas wybierze i zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Dlatego też powinniśmy naprawdę przyłożyć się do jego napisania i dobrze to przemyśleć. Zobacz na stronie kobiecefinanse.pl przykład, jak napisać CV. Takie wstępne przygotowanie pozwoli Ci stworzyć najlepszą wersję CV. Da Ci to największe szansę na zdobycie wymarzonej pracy!

 Postaw na rozwój! Nowa praca czeka na Ciebie 

Po napisaniu CV jesteśmy gotowi na rozesłanie go do firm, które nas interesują. Warto znaleźć ogłoszenia w Internecie i umieścić swoje dane we wszystkich możliwych miejscach. Nie skupiajmy się tylko na jednej firmie – spróbujmy sił w wielu przedsiębiorstwach! Zwiększa to nasze szanse na znalezienie odpowiedniego stanowiska właśnie dla nas. 

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz