Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Praca

Oferty pracy za granicą – gdzie ich szukać i jaki kraj wybrać do emigracji?

Oferty pracy za granicą – gdzie ich szukać i jaki kraj wybrać do emigracji?

A gdyby tak rzucić wszystko i… wyjechać za granicę? Po przygodę, po lepsze zarobki, po nawiązanie nowych znajomości. Niezależnie od tego, co Tobą kieruje, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. W pierwszej kolejności musisz też wybrać kraj, do którego chcesz się udać. Jak zdecydować, gdzie będzie Ci najlepiej? Gdzie szukać pierwszej pracy i jak nie dać się nabić w butelkę? Podpowiadamy, gdzie znaleźć dobre oferty za granicą!

Popularne destynacje

To jedne z najpopularniejszych miejsc wybieranych przez Polaków do emigracji. Oprócz dobrych warunków zatrudnienia oraz kilkukrotnie wyższej płacy, niż w Polsce, mają często do zaoferowania coś więcej. Dowiedz się co nieco o każdym z nich, by podjąć trafną decyzję, który z nich wybrać.

Wielka Brytania

Czy wiesz, że według szacunków, w Londynie ludzie komunikują się ponad 300 różnymi językami świata? Najdłużej panująca królowa na świecie, multi-kulturowość, ruch lewostronny. Wielka Brytania zaskakuje na każdym kroku! To nadal popularny cel emigracji Polaków. Wiele ofert pracy, możliwość podszkolenia angielskiego, poznanie kultury i wsiąknięcie w świat Brytyjczyków. Nie bez powodu jest tutaj blisko 800 000 Polaków.

Holandia

Ten mały kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wszechobecny ruch rowerowy, pola tulipanów, uśmiechnięci i mili ludzie. Choć porozumiewają się po holendersku, bez problemu rozmawiają też po angielsku – zarówno młodzi, jak i starsi Holendrzy. Plusem małej powierzchni kraju jest to, że wszędzie jest blisko, a wszechobecne autostrady pozwalają na pracę nawet w innym mieście, z możliwością szybkiego i sprawnego dojazdu.

Niemcy

Stabilna gospodarka, wysoka jakość życia, dobre zaplecze socjalne i świetny poziom nauczania w szkołach. Te czynniki zdecydowanie przemawiają za Niemcami. Jeśli mieszkasz w zachodniej części Polski, kolejnym plusem będzie stosunkowo nieduża odległość do domu. Jedynym minusem tego kraju może być fakt, że nie wszyscy starsi Niemcy porozumiewają się po angielsku (dla przykładu, w sąsiadującej z Niemcami Holandii jest to normą), jednak młode pokolenie nie ma z tym problemu.

Skandynawia

Szczęśliwi, uśmiechnięci ludzie, cieszący się małych rzeczy. Bardzo dobre warunki pracy, jak i zarobki. Niestety idzie to w parze z wysokimi kosztami życia. Jednak wszystko wynagradza piękno zróżnicowanej przyrody, wiele dzikich i spokojnych miejsc, które są prawdziwym azylem dla osób lubiących kontakt z przyrodą. I choć przeważające oferty pracy za granicą to te w Niemczech, Holandii, czy w Anglii, Skandynawia przejawia się w nich coraz częściej. Warto więc je śledzić!

Jak znaleźć pracę?

Zdecydowałeś już, który kraj najbardziej Ci odpowiada i gdzie chcesz się udać. Co dalej? Oczywiście podstawa to znalezienia pewnej pracy. Jeszcze kilka lat temu wiele osób szło na żywioł i jeździło za granicę w ciemno, z nadzieją znalezienia pracy na miejscu. To bardzo ryzykowne posunięcie i nie jest ono najlepszym pomysłem. Dobrym sposobem na znalezienie dobrej oferty pracy za granicą jest przeglądanie serwisów ogłoszeniowych, jak np. Pokato.pl. Wystarczy wpisać interesujący kraj, rodzaj pracy i już!

Na początek warto korzystać z ofert wystawianych przez biura pośrednictwa pracy. Zazwyczaj pomogą Ci kompleksowo: zapewnią etat, lokum, a często nawet przejazd z Polski na miejsce i służbowy samochód na dojazdy do pracy. To bardzo bezpieczne posunięcie – szczególnie na początku Twojej przygody na nowym, nieznanym jeszcze, lądzie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *