Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Księgowość online i program do fakturowania

Księgowość online i program do fakturowania

W dzisiejszych czasach coraz więcej sektorów usług ulega powolnej digitalizacji. Również branża księgowości niemal w całości przeniosła się już do świata komputerowego. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiednich programów do rozliczania faktur.

Jaki program wybrać do fakturowania?

Szczególnie polecanym programem do fakturowania jest program wFirma. Umożliwia on wystawianie różnego rodzaju faktur w aż dziewięciu językach. Dzięki temu programowi możliwe jest fakturowanie sprzedaży w różnych walutach uwzględnionych przez Narodowy Bank Polski. Program poprawnie wylicza wszystkie różnice kursów, jak również zmiany w podatkach VAT, dzięki czemu zyskuje się pewność co do poprawności rozliczenia faktury. Dzięki specjalnie stworzonej funkcji zarządzania zadaniami program generuje co miesiąc listę faktur do opracowania pod każdego klienta. Twórcy programu zadbali również o odpowiednią szatę graficzną wystawianych faktur. Program do fakturowania umożliwia wygenerowanie aż ośmiu różnych szablonów tworzonych faktur. Na każdym z nich zawarte jest logo firmy.

program do fakturowania

Dlaczego warto wybrać księgowość mobilną?

Księgowość online jest coraz bardziej popularną formą rozliczania różnego rodzaju faktur przez księgowych. Ma na to wpływ szereg zalet, którymi odznacza się tego rodzaju księgowość. Do najważniejszych z nich należy oczywiście znaczna oszczędność czasu. Decydując się na księgowość mobilną zyskuje się bowiem gotowe rozwiązania dla różnego rodzaju fakturowania. Cykliczne aktualizacje programu sprawiają, że nie trzeba się martwić o zmieniające się przepisy, gdyż system sam powiadamia swoich użytkowników o wszelkiego rodzaju zmianach podatkowych. Księgowość internetowa umożliwia ponadto import i eksport wyciągów oraz przelewów bankowych. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju księgowości są również cykliczne przypomnienia o zbliżających się terminach rozliczeniowych, jak również pełna integracja z systemami ZUS-u oraz Ministerstwa Finansów. Dzięki temu rozwiązaniu zyskuje się bardzo dużo czasu przy wysyłaniu wszelkiego rodzaju deklaracji oraz raportów.

Księgowość internetowa ma więc wiele zalet, które sprawiają, że w łatwy i przystępny sposób można rozliczyć wszelkiego rodzaju faktury i podatki. Pełne zintegrowanie programu do fakturowania z najważniejszymi instytucjami finansowymi sprawia, że księgowanie oraz fakturowanie staje się niezwykle szybkie. Ogrom możliwości jakimi cechuje się tego rodzaju księgowość sprawia więc, że coraz więcej osób przy rozliczaniu decyduje się na wybór księgowości online.

Udostępnij