Home Biznes Kryptowaluta – co to takiego?

Kryptowaluta – co to takiego?

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Witajcie! Kryptowaluty, co to takiego, czy da się na tym zarabiać ? Tego dowiesz się z tego artykułu.
Kryptowaluta to po prostu wirtualna waluta. Nie ma ona banknotów ani monet, są tylko cyferki na koncie. Istnieje cała masa różnych kryptowalut, jednak zdecydowanie najpopularniejszy jest Bitcoin. Wartość jednego Bitcoina wynosi około 64 tys. złotych

Czym jest kryptowaluta?

Rynek kryptowalut charakteryzuje się niestabilnością, ceny poszczególnych walut potrafią w ciągu doby zmienić się nawet o 100%. Jeśli chodzi o Bitcoina to z roku na rok staję się on coraz droższy co skłania wielu do inwestycji. Swego czasu bardzo popularne były historie ludzi, którzy w erze gdy o kryptowalutach wiedzieli nieliczni przypadającej na czas przed 2012 rokiem zainteresowali się tematem i zainwestowali małe sumy w stosunkowo bardzo taniego bitcoina. Aktualnie są milionerami lub multimilionerami. Teraz Bitcoin nie miewa już takich skoków i nie przewiduję się w najbliższym czasie, co nie oznacza, że nie należy w niego inwestować bo jeśli zainwestujemy dużą kwotę to każdy najmniejszy wzrost wartości waluty przełoży się na wzrost na naszym koncie.

Przykład

Dla przykładu inwestując 100 złotych przy wzroście o 0,1 procenta wzrost na naszym koncie wyniesie 10 groszy. Lecz jeśli zainwestujemy 100000 złotych to po wzroście na poziomie 0,1 na nasze konto przybędzie 100 złotych. Oczywiście od samego leżenia, pieniędzy na koncie nie przybędzie. Istnieje szereg działań zwiększających szanse na zysk. Wymagają one studiowania artykułów, blogów, znajomości aktualnej sytuacji na rynku. Zwłaszcza ostatnie jest bardzo ważne ponieważ jest to rynek potrafiący zmienić się jak w kalejdoskopie w krótkim czasie(to akurat tyczy się mniej znanych walut, które są młode i nieustabilizowane).

dbmakler.pl
0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz