Home Finanse Kredyt konsolidacyjny – kalkulator rat

Kredyt konsolidacyjny – kalkulator rat

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny, aby zamienić swoje raty na jedną mniejszą? Zanim udasz się do banku, sprawdź, jak może wyglądać spłata takiego zobowiązania po połączeniu wszystkich pożyczek.

Wystarczy, że użyjesz wygodnego narzędzia dostępnego w Internecie, jakim jest kalkulator kredytowy – Totalmoney.pl. Sprawdź, na czym polega jego działanie i dlaczego warto z niego skorzystać.

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Dla osób chcących wziąć kredyt konsolidacyjny kalkulator rat jest niezwykle przydatnym narzędziem, ponieważ pomaga samodzielnie sprawdzić, czy takie rozwiązanie będzie opłacalne.

Z konsolidacji korzystają przede wszystkim osoby uwikłane w spłatę wielu zobowiązań, które przestają radzić sobie z ich regulowaniem. Problemem często okazuje się sama liczba różnych kredytów i pożyczek, jakie co miesiąc trzeba spłacać w różnych terminach. Zwykle jednak chodzi o nadmierne obciążenie budżetu związane z obsługą zadłużenia.

Porównaj wszystkie oferty kredytów konsolidacyjnych na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny i wybierz najlepszy.

Konsolidacja zobowiązań z założenia ma być sposobem na rozwiązanie powyższych problemów. Polega na zaciągnięciu specjalnego kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu można zamknąć wszystkie dotychczasowe produkty kredytowe. Do regulowania zostaje więc tylko jeden nowy kredyt, którego warunki mogą być dostosowane do aktualnych możliwości finansowych, czyli np. przewidywać znacznie mniejsze raty niż wynosiła suma dotychczasowych.

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet, bo pomaga uporać się ze spłatą zbyt dużego zadłużenia, a przy okazji pozwala także pożyczyć dodatkową gotówkę na dowolny cel. Jego mankamentem jest jednak dość wysoki koszt – te dodatkowe odsetki zwykle powodują wydłużenie okresu spłacania rat.

Z rozwiązania warto jednak skorzystać choćby po to, by zmienić warunki spłaty swoich zobowiązań na takie, które będą łatwe do realizacji przy danym budżecie. Dzięki temu w portfelu może zostawać co miesiąc więcej środków na inne ważne wydatki, a samo regulowanie zadłużenia będzie mogło być realizowana terminowo, czyli bez obaw o ewentualne opóźnienia i wynikające z nich nieprzyjemne procedury windykacyjne.

Kredyt konsolidacyjny – jak działa kalkulator rat?

Dla większości osób planujących zaciągnąć kredyt konsolidacyjny kluczową kwestią jest odpowiednie określenie jego okresu spłaty. Od tego bowiem zależy, jak dużą ratę będzie trzeba płacić po połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno. Mówiąc prościej, nowa jedna rata może być niższa niż suma dotychczas spłacanych rat. Najpierw jednak należy w ogóle policzyć, jak wysokie zobowiązanie należy zaciągnąć, by pozbyć się wszystkich obecnych pożyczek. Właśnie do tego służy kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Jak działa takie narzędzie? Bardzo prosto.

Najpierw należy obliczyć łączną kwotę zobowiązań, jakie mają zostać skonsolidowane. Mogą to być np.:

  • kredyty gotówkowe,
  • pożyczki ratalne,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty mieszkaniowe,
  • kredyty w rachunku bieżącym,
  • karty kredytowe itp.

W kolejnym kroku trzeba zaznaczyć parametry kredytu konsolidacyjnego, jaki chcemy zaciągnąć, przede wszystkim jego okres spłaty. Na podstawie powyższych danych narzędzie powinno wyświetlić listę banków oferujących kredyt konsolidacyjny – kalkulator policzy także, jak będzie wyglądała spłata zobowiązania w każdej instytucji. Dowiesz się zatem, ile wyniesie miesięczna rata, a także jaki będzie koszt konsolidacji w poszczególnych bankach.

Okresy spłaty warto zmienić w kalkulatorze co najmniej kilka razy, by dzięki temu przekonać się, przy którym z nich wysokość miesięcznej raty będzie najłatwiejsza do spłaty przy określonym budżecie. Warto przy tym pamiętać, że im dłuższy jest okres spłaty, tym wyższy jest całkowity koszt kredytu.

Czy kalkulator pomoże Ci znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli chcesz zaciągnąć korzystny kredyt konsolidacyjny, kalkulator pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę. Należy jednak wybrać do tego odpowiednie narzędzie, czyli takie, które dokonuje symulacji konsolidacji na podstawie co najmniej kilku ofert bankowych. Najlepsze kalkulatory działają trochę jak rankingi, ponieważ od razu szeregują oferty od najtańszej do najdroższej i pozwalają sprawdzić, w którym banku miesięczna rata nowego zobowiązania będzie najniższa.

Nieco inaczej działają kalkulatory dostępne na stronach banków – za ich pomocą możesz przeprowadzić symulację rat według warunków finansowania obowiązujących w danej instytucji. Z takiego narzędzia warto skorzystać już przed złożeniem wniosku w wybranym banku, aby potwierdzić informacje pozyskane z porównywarki kredytów. Od razu można także zapoznać się ze szczegółowymi warunkami finansowania obowiązującymi w danej instytucji oraz na temat zakresu formalności związanych z ubieganiem się o kredyt.

Bez względu na to, czy chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny, czy hipoteczny, kalkulator rat dostępny online pomoże Ci przygotować się do złożenia wniosku. Przede wszystkim na spokojnie policzysz, jaki okres spłaty zobowiązania będzie najlepszy, by wysokość rat nie stanowiła nadmiernego obciążenia dla Twojego budżetu. Przy okazji możesz także dowiedzieć się, który bank ma aktualnie najkorzystniejszą ofertę.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz