Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Finanse

Jaki program do faktur online wybrać?

Jaki program do faktur online wybrać?

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko świadczenie usług czy sprzedaż produktów. To również szereg obowiązków formalnych, które trzeba jednorazowo lub cyklicznie spełniać, aby móc prowadzić firmę zgodnie z prawem. Jednym z wymogów prowadzenia firmy jest konieczność wystawiania faktur. Można tego dokonać zarówno poprzez program do faktur i wysyłać faktury online lub wystawiać dokument i przesyłać go pocztą tradycyjną. Czy program do faktur jest konieczny? Przeczytaj poniżej nasz poradnik.

Program do faktur – wygodna forma wystawiania dokumentów

Stosowanie programu do faktur ma sporo zalet. Większość z tych dostępnych online ma możliwość wystawiania nie tylko faktur, ale i faktur proforma, zamówień czy faktur korygujących. W jednym programie mamy szereg opcji i rodzajów dokumentów, które można wystawić klientowi. Faktury online oraz pozostałe dokumenty generowane w programie można również bezpośrednio przesłać do klienta na wskazany adres mailowy – nie jest konieczne odrębne logowanie się do poczty elektronicznej. Dużą zaletą programów do faktur online jest również możliwość podpięcia modułu pod sklep internetowy. Przy prawidłowej konfiguracji, po zakupie produktu klient od razu otrzymuje dokument sprzedaży. Oszczędza to czas osoby, która musiałaby taki dokument wygenerować ręcznie. W niedługim czasie będzie również możliwość generowania faktur poprzez Krajowy System e-faktur – KSeF, co dla niektórych przedsiębiorców może być sporym ułatwieniem, jeśli liczba miesięczna faktur do tej pory była duża.

program do faktur

Który program do faktur wybrać?

W sieci dostępnych jest spora liczba programów do faktur online. Można podzielić je – dużym uproszczeniu – na te płatne i bezpłatne. Bezpłatne programy do faktur dają możliwość wystawienia najczęściej 1-3 dokumenty miesięcznie bez ponoszenia kosztów, w tej opcji również rodzaj dokumentów jest dość ograniczony. W przypadku wykupienia subskrypcji w programie do faktur, liczba wystawianych dokumentów w cyklach miesięcznych jest najczęściej bez limitu, jest również dostęp do wszystkich funkcjonalności programu. Program do faktur można opłacić zwykle abonamentach miesięcznych lub rocznych i to właśnie ta druga opcja najczęściej wychodzi najkorzystniej cenowo.

Wybór konkretnego programu do faktur może nie być łatwym zadaniem. Każdy z nich, mimo iż można wystawić w nich takie same dokumenty, może dla użytkownika być mniej lub bardziej intuicyjny w obsłudze. Najlepiej wypróbować każdy z programów w wersji demo lub w wersji próbnej za darmo i sprawdzić który z nich jest lepszy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *