Bezrobocie.org.pl

Blog o biznesie, pracy i karierze

Praca

Jak przygotować przesyłkę kurierską?

Jak przygotować przesyłkę kurierską?

Przygotowanie paczki kurierskiej do nadania jest jedną z najważniejszych czynności w trakcie wysyłania jakiejkolwiek przesyłki. Niestety pomimo tego, że obecnie handel wysyłkowy kwitnie lepiej, niż kiedykolwiek przedtem, to wciąż zdarzają się sytuacje nienależycie przygotowanych pakunków. Dlatego też w tym poradniku opisujemy krok po kroku, w jaki sposób ją przygotować.

Wybierz odpowiednie opakowanie

Co prawda jest to dość oczywisty punkt, ale przez wielu niestety wciąż pomijany. Trudno powiedzieć, dlaczego tak się dzieje, lecz widać wyraźnie, że niestety wciąż są osoby, które dobierają zbyt małe lub za duże opakowania na przesyłki. W obu sytuacjach ryzykujemy więc tym, że jej zawartość ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu. Zanim więc przystąpimy do pakowania paczki, to najpierw poświęćmy chwilę na przemyślenie, w co ją zapakujemy.

Dobrze zabezpiecz zawartość

Kiedy już będziemy mieli prawidłowe opakowania, to wówczas trzeba przesyłkę porządnie spakować. Tutaj przydatne okażą się z pewnością różnego rodzaju wypełnienia pozwalające na lepsze zabezpieczenie wysyłanego towaru przed uszkodzeniem. Kluczowe w tym względzie będzie zabezpieczenie wszelkich krawędzi i zagwarantowanie zawartości stabilnego położenia. W tym celu doskonale nadadzą się wszelkie gąbki, resztki gazet czy też inne miękkie elementy. Oczywiście od lat jednym z najlepszych wypełniaczy jest styropian, lecz zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy może mieć go akurat pod ręką. 

Wybierz mądrze przewoźnika

Na koniec warto też pamiętać o tym, że nawet najlepsze zapakowanie paczki na niewiele się zda, jeśli nie będziemy wybierać odpowiedniego usługodawcę. Wiadomo jest, że przecież nie każdy przewoźnik z jednakową dbałością przetransportuje powierzony mu ładunek. Czym więc kierować się przy dokonywaniu ostatecznego wyboru? Przede wszystkim sprawdźmy, gdzie znajduje się punkt kurierski i w jakim stanie przychodzą przesyłki kurierskie przez dany podmiot dostarczane. W dzisiejszych czasach w Internecie, aż roi się od opinii na temat poszczególnych przewoźników, zatem z ich znalezieniem nie powinniśmy mieć większego problemu. Dodatkowo sprawdźmy także, czy punkt nadań przesyłek ma wdrożone odpowiednie procedury na wypadek, chociażby składanych reklamacji. Oczywiście zawsze trzeba zakładać, że wszystko przebiegnie, jak należy, jednak nie można też wykluczyć, że będziemy chcieli uruchomić procedurę reklamacyjną i wtedy standardy postępowania bardzo się przydadzą. Nawet te proste kroki powinny spowodować, że przesyłka kurierska, którą wysyłamy, dotrze do odbiorcy bez przeszkód. Zobacz więcej na franczyza Pakersi.

Udostępnij