Home Finanse Jak oszczędzać na wakacjach

Jak oszczędzać na wakacjach

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Dobre zaplanowanie wakacji umożliwia komfortowe spędzanie czasu wolnego, ale też pozwala zaoszczędzić pieniądze. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym oszczędzimy pieniądze na wakacjach. Jak oszczędzać na wakacjach?

Jak oszczędzać na wakacjach?

Jak oszczędzać na wakacjachBez zaplanowania niezbędnego budżetu oszczędzanie nie jest możliwe, a więc jest to najważniejszy element oszczędności. Należy oszacować koszt noclegów, żywienia, transportu i atrakcji, po czym dla bezpieczeństwa dodać około 15% z wyznaczonej kwoty. Przy wyborze innego kraju, należy zapoznać się z obowiązującymi tam cenami. Należy oczywiście na bieżąco kontrolować wydatki w czasie pobytu na wakacjach. O tym, jak oszczędzać na wakacjach, z pewnością wiedzą osoby, które podróżują poza sezonem oraz w mniej popularne kierunki. Chodzi o wybór miejsc, których nie oblegają turyści.

Przygotowanie do podróży

Istotnym elementem dla oszczędności jest odpowiednie spakowanie się i przygotowanie do podróży. Niezbędne jest też rozeznanie w internecie w poszukiwaniu promocji. To samo dotyczy cen transportu. Przewozy kolejowe umożliwiają wcześniejszy zakup biletów w atrakcyjnych cenach. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty na ostatnią chwilę – last minute.

W niektórych krajach podróże pociągami są tańsze, a w innych autobusy lub inne środki transportu. Należy więc rozeznać się w sytuacji w kraju, do którego się wybieramy. Bywa też tak, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie auta z wypożyczalni samochodów.

Planowanie budżetu

Planowanie budżetu i trasy powinno obejmować też uwzględnienie opłat drogowych za przejazd autostradami. Przy okazji należy być uważnym i poruszać się według przepisów drogowych. Wybierając podróż własnym samochodem, najlepiej zatankować auto przed podróżą, w celu uniknięcia rozczarowania mniej korzystnymi cenami.

Korzystne oferty podróży można też znaleźć za pomocą serwisu Bla Bla Car. Kiedy mamy własny samochód, możemy przedstawić na portalu swoją trasę i pojechać z obcą osobą, dzieląc koszty transportu. To samo dotyczy osób, które samochodu nie mają. Korzystając z tej opcji, aby cieszyć się podróżą, należy wyzbyć się wszelkich obaw związanych z bezpieczeństwem w podróży z nieznajomymi.

Wczesna rezerwacja

Obecnie portale internetowe umożliwiają wczesną rezerwacje miejsc noclegowych oraz porównywanie cen. Dość nową opcją jest serwis Airbnb, dzięki któremu można wynająć pokój lub mieszkanie, czy apartament od osób fizycznych. Popularną metodą noclegową jest także skorzystanie z Couchsurfingu, czyli bezpłatnego noclegu u osób prywatnych. Jest to znakomita możliwość dla otwartych osób, które poznają się i nie tylko spędzają z sobą czas w mieszkaniu, ale też podróżują. Nie ma przecież lepszej okazji do oszczędnego zwiedzania kraju, niż zwiedzanie z osobami mieszkającymi od urodzenia w danym kraju. To także okazja do poznania ich kultury i kuchni. Często takie spotkania otwierają nowe znajomości i umożliwiają kolejne spotkania. Podróże za pomocą Couchsurfingu stanowią wyjątkowo oszczędnościową drogę do oszczędzania na wakacjach.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz