Home Biznes Działalność gospodarcza: plusy i minusy

Działalność gospodarcza: plusy i minusy

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niezależność i chcą zarabiać na tym, co naprawdę lubią. To również wiele wyzwań i obowiązków, z którymi każdy przedsiębiorca – nawet ten najmniejszy – musi sobie poradzić. Z jakimi obowiązkami wiąże się własna działalność gospodarcza? Jakie są korzyści pracy na własny rachunek?

Plusy działalności gospodarczej

Każda osoba, która decyduje się założyć własną firmę, musi pamiętać o jednym – to wiele obowiązków, opłat i ciężkiej pracy, dzięki której można osiągnąć sukces. Prowadzenie firmy wymaga od każdej osoby pewnych umiejętności, dlatego też warto przed założeniem własnej działalności gospodarczej odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy branża, na którą przyszły przedsiębiorca chce postawić, jest „jego” branżą? Czy jego wiedza na dany temat jest na tyle duża, by poradził sobie z już istniejącą na rynku konkurencją? Ważna jest nie tylko znajomość danej branży, ale i rynku, dzięki czemu początkujący przedsiębiorca może realnie ocenić swe szanse na sukces. Przed założeniem własnej firmy, warto też zastanowić się nad tym, ile posiada się cierpliwości i wytrwałości. Czy dany przedsiębiorca da radę? Czy ma znajomych, którzy w razie konieczności przyjdą mu z pomocą? Czy w razie niepowodzenia, przedsiębiorca będzie miał środki niezbędne do życia?

Minusy samozatrudnienia

Każdy, kto zakłada własną działalność gospodarczą, musi sobie zdawać sprawę z kilku rzeczy. Własna firma to wiele pracy, brak pewności co do wyników oraz nieregularne dochody. To jednocześnie konieczność wypełniania wielu dokumentów, płacenia podatków oraz składek na ubezpieczenia. To brak urlopu oraz problemy z emeryturą, na którą trzeba samodzielnie oszczędzać. Prowadzenie firmy na własną rękę może wiązać się też z korzyściami. Można zarabiać na swym hobby, można cieszyć się elastycznością oraz niezależnością. Każdy drobny przedsiębiorca pracuje dla siebie, ustala też, z kim współpracuje i na jakich zasadach. Czego jest więcej: plusów czy minusów? Czy warto podejmować ryzyko i zacząć pracować na własny rachunek? Na te pytania każdy przyszły przedsiębiorca musi sobie odpowiedzieć sam.

3 komentarze

Zobacz także

3 komentarze

opiekunnestbank 31 grudnia 2019 - 11:17

Szanowny Panie, Nest Bank nie dyskryminuje przedsiębiorców, którzy nie posiadają doświadczenia finansowego. System partnerski Nest Banku adresowany jest do osób, które nie boją się trudnych wyzwań, ciężkiej pracy a równocześnie są ukierunkowane na uzyskanie satysfakcjonujących przychodów. Nie dyskryminujemy osób bez doświadczenia czy osób nie mających doświadczenia w finansach. Wymagamy jednak, aby Partner nie posiadający doświadczenia, zatrudniał przynajmniej jednego pracownika, który takie doświadczenie ma. Więcej informacji: nestbank pl/wspolpraca

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Reply
donek 14 grudnia 2019 - 20:21

Czy wymagane jest doświadczenie/wykształcenie z zakresu finansów, jeżeli chciałbym otworzyć placówkę partnerską Nest Banku?

Reply
opiekunnestbank 6 listopada 2019 - 07:59

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Reply

Zostaw komentarz