Home Finanse Bezpieczne przelewy międzynarodowe – na co zwracać uwagę?

Bezpieczne przelewy międzynarodowe – na co zwracać uwagę?

by Redakcja Bezrobocie.org.pl

W zglobalizowanym świecie normą jest, że codziennie setki tysięcy osób chcą lub muszą zlecić jakiś przelew międzynarodowy. W szczególności dotyczy to przedsiębiorców mających kontakty biznesowe z zagranicznymi kontrahentami, ale też emigrantów zarobkowych, którzy wspierają finansowo swoich bliskich w ojczyźnie. W kwestiach finansowych zawsze priorytetem powinno być bezpieczeństwo, stąd większość z nas ogranicza się tylko do usług bankowych. Tymczasem istnieją dla nich różne ciekawe alternatywy. Na co więc warto zwrócić uwagę chcąc zlecać bezpieczne przelewy międzynarodowe? Najważniejsze kwestie poruszamy w naszym poradniku.

Wybór metody przelewu

Od tego wypada zacząć. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, naturalnym wyborem wydaje się być klasyczny przelew bankowy, który można zrealizować online, bez wychodzenia z domu, także z poziomu urządzenia mobilnego. Dotyczy to jednak wyłącznie posiadaczy rachunku, a wiadomo, że nie wszyscy są klientami banków. Poza tym sam pomysł z przelewem bankowym ma kilka słabych punktów: wysokie opłaty, często nie do końca znane (m.in. spread bankowy), koszt przewalutowania (poznamy go dopiero po zaksięgowaniu środków na koncie odbiorcy) oraz długi czas realizacji (standardowo może to trwać kilka dni roboczych).

Banki nie mają jednak monopolu na bezpieczne przelewy międzynarodowe. Pieniądze można przesłać za granicę także na inne sposoby. Jedną z popularnych opcji jest przekaz pieniężny. Taką usługę oferuje wiele firm o międzynarodowym zasięgu. Problemem pozostaje natomiast fakt, iż przekazy pieniężne są po prostu drogie, a już zwłaszcza na etapie obliczania kursu wymiany jednej waluty na inną (zdradzimy, że takie firmy stosują mocno nierynkowe stawki).

I tak przechodzimy do kolejnego, zyskującego na popularności sposobu, czyli usłudze realizowania przelewów międzynarodowych przez prywatne firmy spoza sektora bankowego. W Polsce zdecydowanie najlepszą opinią klientów cieszy się EasySend – firma ta ma najwyższą w branży ocenę na niezależnym portalu TrustPilot (4,9/5).

Główną zaletą EasySend jest to, że firma gwarantuje dokładnie taki sam poziom bezpieczeństwa realizacji przelewu jak banki, ale jej usługa jest przy tym o wiele tańsza i szybsza. Przykładowo: przelewy z Polski do UK są całkowicie darmowe w wariancie FAST (realizacja w ciągu 1 dnia roboczego), a w opcji SuperFAST (realizacja nawet w 10 minut) prowizja wynosi zaledwie 15 złotych niezależnie od wysokości wysyłanej kwoty. Są to bezkonkurencyjne warunki w porównaniu ze standardową ofertą bankową.

Czy przelew międzynarodowy przez EasySend jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak i nie jest to tylko pusty, marketingowy frazes. EasySend jest jedną z najdłuższej działających na polskim rynku firm realizujących bezpieczne przelewy międzynarodowe (nieprzerwanie od 2006 roku). Do tej pory firma obsłużyła blisko 100 000 zadowolonych klientów, którzy bez wahania polecają jej ofertę innym.

EasySend zapewnia obsługę klienta (indywidualnego i biznesowego) w 4 językach, zatrudnia doświadczony zespół pracowników. Na https://www.easysend.pl/ bardzo precyzyjnie i zrozumiale są opisane wszystkie szczegóły dotyczące swojej oferty, jak również zlecania przelewu.

Warto podkreślić, że EasySend posiada autoryzację Financial Conduct Authority (FCA), czyli brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego. Firma zadbała również o uzyskanie licencji ochrony danych osobowych (ICO), a realizowane przez nią przelewy online są zabezpieczone najsilniejszym certyfikatem SSL 256-bit.

Podsumowując: jeśli szukasz opcji bezpiecznego przelewu międzynarodowego, to nie kieruj się ani sentymentem, ani ładnie brzmiącymi hasłami. Przeanalizuj konkretne oferty, również pod kątem renomy danej instytucji, wybierając tę, która zagwarantuje Ci najlepsze warunki w zakresie ceny, czasu realizacji oraz gwarancji bezpieczeństwa.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz